Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe
 

Dom dla estetów

250-metrowy dom w Rzeszowie został zaprojektowany przez biuro projektowe Pracownia14, prowadzone przez Łukasza Magonia i Jakuba Lutaka. Wysublimowany zmysł estetyczny projektantów i holistyczne rozwiązania, dostosowane do wizji inwestorów sprawiły, że wnętrza pozostają w harmonii z aspiracjami właścicieli. Szlachetne materiały, meble i wyposażenie prezentują pełnię swojego potencjału na tle ciepłych beży, szarości, bieli, złota i naturalnego drewna, tworząc w efekcie luksusową i nowoczesną przestrzeń.

Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit

Elegancki klimat „czuć” tu w zasadzie od razu po przekroczeniu progu. Przestronny salon, przeznaczony dla pięcioosobowej rodziny, stanowi jedno z kilku bardzo reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Poszczególne strefy harmonijnie przenikają się, tworząc obszerną przestrzeń dzienną o nieoczywistych liniach, w której wykorzystano dobrze korespondujące ze sobą materiały, faktury i barwy. Zastosowane w części wypoczynkowej tafle luster powiększają optycznie przestrzeń oraz wprowadzają do salonu dodatkową ilość światła.

Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit

Pokaźnych rozmiarów narożnik umożliwia swobodne zaaranżowanie warunków do spędzenia czasu z rodziną, oglądania filmów, bądź intymnych rozmów tylko we dwoje. Wygodny mebel zdaje się zapraszać do odpoczynku i lektury, tym bardziej, że mamy tu dwa rodzaje oświetlenia: funkcjonalne punkty świetlne do czytania, oraz ukryte w suficie oświetlenie liniowe. Jedynym widocznym na pierwszy rzut oka kontrastem jest subtelny dodatek w postaci złotych elementów na krzesłach w jadalni, blacie stolika kawowego i ścianie sąsiadującej ze strefą multimedialną. Choć i tu splata się on niepostrzeżenie z resztą wystroju. Stonowane rozwiązania sprawiają, że wnętrze jest spójne, a klasyka miesza się naturalnie z odcieniami szarości, bieli i beżu.

Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit

Luksusowo, ale nie ostentacyjnie

Łazienkę zaprojektowano w stylu nowoczesnym, z subtelną nutą glamour w postaci detali i wykończeń. Podążając za kodem kolorystycznym pozostałych pomieszczeń w domu, zrezygnowano w nich z modnych, kipiących kolorem akcentów, stawiając na wyciszające i delikatne barwy. Jasne, podobne do marmuru płytki tworzą przytulną atmosferę i dodatkowo powiększają wnętrze. Przestrzeń postanowiono podzielić optycznie na trzy strefy. Zaakcentowaną strefę wypoczynkową z wanną w zabudowie oraz biokominkiem, strefę mokrą wydzieloną za pomocą płytek marmuropodobnych oraz szklanej ścianki prysznicowej, a także miejsce do porannych ablucji. W tym ostatnim królują produkty Geberit. Na uwagę z pewnością zasługuje toaletę myjącą Geberit AquaClean Mera z przyciskiem Geberit Sigma, podkreślonym drewnopodobnymi materiałami. Toaleta dodatkowo jest wyposażona w zintegrowany system do odciągania brzydkich zapachów, dysze myjące z technologią Whirlspray i funkcję suszenia. Połączenie tych cech sprawia, że za naciśnięciem jednego przycisku można łatwo zadbać o higienę i w rezultacie w delikatny, naturalny i szybki sposób doznać uczucia czystości i świeżości.

Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit

Czas spędzony w łazience powinien być relaksujący i odprężający. Zapewni go wygodny i naturalny design ceramiki kolekcji Geberit Citterio, którą również wykorzystano w tym projekcie. Poszczególne modele odzwierciedlają unikalne cechy wzornictwa z włoskim rodowodem, autorstwa wybitnego architekta Antonio Citterio. To kolekcja stworzona z myślą o miłośnikach designu. Cechuje ją oryginalność, ponadczasowa elegancja i jakość. Jej urok tkwi w delikatnie zaokrąglonych wewnętrznych częściach umywalek, kontrastujących z geometryczną formą całości.

Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit

Przemyślana ceramika łazienkowa od Geberit odwzorowuje piękno form i materiałów użytych na ścianach i podłodze. Mieszkając lub odwiedzając ten rzeszowski dom czuje się harmonię, konsekwencję w projektowaniu oraz dbałość o każdy szczegół - gratulacje dla Pracowni14.
--
REKLAMA:
--

Przeczytaj także