Instalacje wodne
 

Szybka instalacja i znaczna oszczędność energii – nowa generacja stacji mieszkaniowych

Kompaktowe, przyjazne środowisku i użytkownikom – to stacje mieszkaniowe Uponor Combi Port XS do wytwarzania ciepłej wody oraz dystrybucji centralnego ogrzewania. Dostępne w kilku gotowych konfiguracjach, wyróżniają się między innymi krótszym czasem montażu oraz mniejszym zużyciem energii.

Fot. Uponor
Fot. Uponor

Oszczędność czasu

Jak podkreśla Uponor, stacje mieszkaniowe Combi Port XS zostały zaprojektowane z myślą o polskich użytkownikach. Producent zdecydował się na zastosowanie w nich rozwiązania plug&play, by instalacja przebiegała szybko, a urządzenia były niemal natychmiast gotowe do użytkowania. Dostępne są w aż pięciu konfiguracjach, co ułatwia dopasowanie ich do różnych projektów instalacji. Dzięki temu ich montaż trwa średnio o 30% krócej w porównaniu z innymi stacjami. Ponadto Uponor oferuje przygotowanie na zamówienie dodatkowych wariantów,a każde urządzenie jest testowane przed dostarczeniem do klienta!

Energooszczędność

Jednak wybór Combi Port XS to nie tylko oszczędność czasu. Stacja mieszkaniowa obniża również koszty użytkowania, gdyż została opracowana z myślą o energooszczędnym i przyjaznym środowisku budownictwie. W zestawieniu z podobnymi urządzeniami zużywa aż o 40% mniej energii. To efekt zastosowania między innymi termicznie oddzielonych mocowań oraz izolowanych przewodów ciepłej wody. Przepływ wody w stacji mieszkaniowej reguluje bardzo czuły, proporcjonalny zawór typu PM-Regel z potrójnym uszczelnieniem z samosmarującą tuleją silikonową, a za sterowanie instalacją centralnego ogrzewania odpowiada zawór strefowy, który można połączyć z siłownikiem. Ponadto, dzięki wysoce wydajnemu lutowanemu wymiennikowi ciepła ze stali nierdzewnej, woda nie jest magazynowana w zasobniku, a ogrzewanie jej następuje wyłącznie w momencie pojawienia się zapotrzebowania. To – w połączeniu z filtrem siatkowym chroniącym przed zanieczyszczeniami – znacznie zwiększa jakość i czystość wody.
--
REKLAMA:
--

Komfort użytkowania

Efektywność energetyczną, jak również komfort użytkowania, można dodatkowo zwiększyć poprzez zintegrowanie sterowania Uponor Smatrix z opcją autoregulacji. W stacjach przewidziano również przestrzeń do montażu licznika ciepła oraz wodomierza dla pełnego opomiarowania obsługiwanego przez urządzenie lokalu.

Ze swoimi parametrami Combi Port XS są nie tylko komfortowymi w instalacji i użytkowaniu stacjami mieszkaniowymi. Urządzenia wpisują się również w trend związany z energooszczędnym budownictwem oraz redukowaniem śladu węglowego.

Przeczytaj także