Realizacja obwodnica Stalowej Woli i Niska z pomocą firmy Bruk-Bet!

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmowała odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Fot. Bruk Bet
Fot. Bruk Bet

Inwestycja polegała na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją. Więcej informacji na stronach Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Wykonawcą realizacji była firma Mostostal, a dostawcą produktów na budowę firma Bruk-Bet. Bruk-Bet to firma w 100% z polskim kapitałem, która działa na rynku od 1984 roku i bezapelacyjnie kojarzy się wszystkim z nawierzchniami z kostek brukowych wyznaczającymi trakty w przestrzeniach publicznych oraz w przestrzeniach prywatnych. Filary działalności takie jak Intrac i Georyt® oferują materiały budowlane, które budują Polskę.

Fot. Bruk Bet
Fot. Bruk Bet

Produkty INTRAC wykorzystanych w projekcie budowy obwodnicy:
kostka brukowa HOLLAND szary 6 cm, 7 000 m2
kostka brukowa HOLLAND szary 8 cm, 2 000 m2
kostka brukowa HOLLAND czerwony, grafit 8 cm, 600 m2
kostka brukowa INTEGRACYJNA żółty jasny 8 cm, 20 m2
Krawężnik drogowy 20/17x30x100, 10 000 szt.
Krawężnik drogowy 15/12x30x100, 1 000 szt.
Krawężnik drogowy najazdowy 15x22x100, 700 szt.
Krawężnik opornik 12x25x100, 1 000 szt.
Płyta skarpowa ZENIT, 4 000 szt.
Korytko ściekowe trójkątne 18/20x50x50, 220 000 szt.
Koryto ściekowe 15x60x50, 700 szt.
Obrzeże chodnikowe 6x20x100, 6 000 szt.
Kruszywa drogowe Georyt®:
piasek płukany 0-2 mm, 15 000 t
grys dolomitowy 2-8 mm, 12 000 t
grys dolomitowy 8-11,2 mm, 3 000 t
grys dolomitowy 8-16 mm, 18 000 t
grys dolomitowy 16-22,4 mm, 8 000 t

Rozwój to siła napędowa marki Bruk-Bet – marki rodzinnej, pełnej tradycji i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie, a jednocześnie też nieustannie podnoszącej kwalifikacje, innowacyjnej i bezkonkurencyjnej pod kątem jakości. Ponad 37 lat historii to suma licznych inwestycji, które zbudowały Polskę – od chodników ciągnących się pomiędzy miejskimi skwerami, po pasy startowe lotnisk i drogi łączące najdalsze zakątki kraju. Za tym sukcesem stoją m.in. produkty z portfolio marek Intrac i Georyt®, które są częścią firmy Bruk-Bet.

Fot. Bruk Bet
Fot. Bruk Bet

Produkty dla infrastruktury i budownictwa

Intrac to wiodący producent w zakresie nawierzchni z kostki brukowej, żelbetonowych prefabrykatów betonowych czy studni kanalizacyjnych z separatorami i osadnikami przemysłowymi. W katalogu produktów marki znajdują się rozwiązania niezbędne podczas budowy parkingów, placów, chodników czy przepustów ściekowych. To dzięki nim powstają obiekty przemysłowe, miejskie skwery, infrastruktura gazowa i elektryczna czy przystanki i perony. Materiały spełniają normy produktowe, są wytrzymałe na wysoką eksploatację czy ekstremalne obciążenia i oddziaływania negatywnych czynników zewnętrznych.
--
REKLAMA:
--

Cenne kruszywa

Kruszywa Georyt®, który jest też częścią Intracu, także budują Polskę! To marka oferująca bogaty asortyment wyrobów przeznaczonych dla budownictwa drogowego, kolejowego oraz hydrotechnicznego. Cenne piaski i kruszywa dolomitowe do betonów oraz mieszanek mineralno-bitumicznych i robót hydrotechnicznych są wydobywane w kopalniach Bruk-Bet, a potwierdzeniem ich jakości są doskonałe parametry fizyko-chemiczne. To rozwiązania o niskiej zawartości pyłów, odporne na mróz i rozdrabianie, które wykorzystuje się m.in. jako warstwy nośne i ścieralne nawierzchni drogowych, lotnisk czy parkingów.

Dobry przykład

Za potencjałem asortymentu Intrac i Georyt® stoją liczby! To tysiące kilometrów dróg i autostrad, a także niezliczone inwestycje ułatwiające Polakom życie.

Przeczytaj także