Materiały dociepleniowe
 

ISOVER Polterm Plus – nowy produkt na rynku wełny mineralnej

Gliwicka fabryka ISOVER poszerza listę oferowanych produktów do fasad wentylowanych o Polterm Plus. To płyty z wełny mineralnej o bardzo dobrych parametrach cieplnych i właściwościach akustycznych. Polterm Plus dzięki deklarowanemu współczynnikowi przewodzenia ciepła o wartości 0,034 W/(m*K) pozwala na spełnienie najnowszych wymagań izolacyjności cieplnej (Warunki Techniczne 2021) niższą grubością materiału niż dotychczas stosowane produkty z wełny mineralnej skalnej.

Fot. Isover
Fot. Isover
Pod nazwą Polterm Plus kryją się niepalne, pokryte ciemnym welonem szklanym płyty z wełny mineralnej skalnej, których głównym zastosowaniem jest izolacja termiczna i akustyczna fasad wentylowanych. Istotnym atutem produktu jest bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła (λ=0,034 W/mK), dzięki któremu spełnienie aktualnych Warunków Technicznych możliwe jest niską grubością materiału, co niesie szereg korzyści nie tylko związanych z wełną.

- Wełna mineralna w fasadzie wentylowanej stanowi około 10-15% kosztu materiałów, podkonstrukcja zaś między 25 a 45%. Warto mieć to na uwadze, wybierając izolację. Obowiązuje tu prosta zależność: im cieńsza izolacja, tym mniejszej wysokości konsole wsporcze, a więc sumarycznie mniejszy koszt materiałów przegrody. Dodatkowo zwalniamy powierzchnię działki, zmniejszając obrys budynku – mówi Jakub Zarzycki, Kierownik Produktu ISOVER.
--
REKLAMA:
--
Nie bez znaczenia dla wysokiej jakości wełny jest również pokrycie płyt ciemnym welonem szklanym. Welon zapobiega „wywiewaniu” powietrza poruszającego się w przestrzeni wentylacyjnej z wierzchnich warstw wełny, a dodatkowo podnosi już bardzo dobre właściwości hydrofobowe wełny mineralnej. Polterm Plus jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią, o czym informują deklarowane parametry WS oraz WL(P). Użycie produktu w konstrukcji fasady wentylowanej podnosi jej właściwości izolacyjności akustycznej, co dla użytkowników przekłada się na zmniejszenie ilość hałasu dochodzącego z zewnątrz budynku.

Fasady wentylowane to nie jedyne zastosowanie wełny. ISOVER Saint Gobain zaleca ten produkt również do izolowania ścian osłonowych oraz warstwowych w technologii suchej. Należy pamiętać, że do mocowania izolacji do ściany konstrukcyjnej nie wykorzystuje się kleju. Wełna montowana jest za pomocą łączników mechanicznych, których ilość i rozmieszczenie dobierane jest przez projektanta.

Przeczytaj także