Osiąganie nowych szczytów dzięki szynom kotwiącym fischer

Szyny kotwiące do zabetonowania zabezpieczają Centrum Kongresowo-Wystawowe Xinghai w Chinach

W północno-wschodnich Chinach, w metropolii Dalian, powstał uznany na całym świecie kompleks biurowy o nazwie Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Xinghai. Mocowania fischer typu szynowego dowiodły swojej wartości podczas montażu imponującej elewacji w nowym centrum kongresowym. Obecnie szyny kotwiące stosowane są w wielu miejscach w Azji Południowo-Wschodniej, Chinach i na Bliskim Wschodzie.

fischer-Xinghai-Convention-Exhibition-Center Bild
fischer-Xinghai-Convention-Exhibition-Center Bild

Podjęto szeroko zakrojone wysiłki w celu stworzenia nowego centrum, które pasuje do wyglądu nowoczesnego środowiska biurowego wokół placu Xinghai w Dalian. Jednocześnie ten obiekt wyznacza nowe standardy w mieście, łączna powierzchnia budynku to 160.000 metrów kwadratowych na 44 naziemnych i 4 podziemnych kondygnacjach. Najnowszy nabytek miasta góruje na wysokości 204 m, równy jest z World Towers w Pekinie i Międzynarodowym Centrum Finansowym w Hongkongu.

Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Xinghai, w Dalian, Chiny
Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Xinghai, w Dalian, Chiny

Oddział chińskiej państwowej inżynierii budowlanej w Dalian Co. Ltd. był odpowiedzialny za projekt budynku, podczas gdy China Construction Third Engineering Bureau Co. Ltd. został wybrany jako wykonawca budowy. Słynna hongkońska firma krajobrazowa Belt Collins była odpowiedzialna za zaprojektowanie zielonego otoczenia kompleksu biurowego. Montaż elewacji wykonanej z nowoczesnych elementów szklanych okazał się bardzo wymagający. Grupa Broad była odpowiedzialna za koncepcję oraz montaż szklanej elewacji i musiała zmierzyć się z kwestią nośności podczas zakotwiczenia elementów na budynku. W celu zagwarantowania absolutnego bezpieczeństwa cały system mocowania, łącznie z szynami kotwiącymi i śrubami kanałowymi, został poddany szczegółowym obliczeniom i wielu inspekcjom.

Osiąganie nowych szczytów dzięki szynom kotwiącym fischer

"Nasi klienci ostatecznie zdecydowali się na szyny do zabetonowania FES-H-50/30 i FES-H-52/34, które niezawodnie pochłaniają różne obciążenia zewnętrzne", mówi dr Roland Unterweger, kierownik działu biznesowego dla grupy fischer. "Możliwość pełnej regulacji montażowej oraz wysoka tolerancja komponentów na warunki zewnętrzne były istotnymi czynnikami, które przekonały decydentów. Oprócz bezpieczeństwa i niezawodności naszego rozwiązania, które posiada europejską aprobatę techniczną, bardzo doceniona została również kompleksowa usługa, którą świadczyliśmy we współpracy z naszą chińską filią".

Fot. fischer
Fot. fischer

Szyny kotwiące FES do zabetonowania są regulowane, co ułatwia montaż elementów elewacji. System powiązań śrubowych eliminuje konieczność spawania i wiercenia na miejscu. Dzięki wyjątkowo dużej nośności szyny kotwiące nadają się również do wymagających zastosowań. Mogą być również stosowane w różnych powierzchniach betonowych. Podsumowując zalety: "Korzystanie z naszych szyn kotwiczących do zabetonowania pozwala zaoszczędzić znacząco czas i koszty, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom istniejącej konstrukcji", stwierdza dr Roland Unterweger. "W Chinach powstał prawdziwie ekskluzywny kompleks biurowy z wykorzystaniem naszych elementów mocujących".
--
REKLAMA:
--
System szyn kotwiących do zabetonowania fischer, dzięki pomysłowej technologii, został wyróżniony nagrodą "China Windoor Facade Innovation Award" w kategorii: „Wyznaczanie nowych standardów i trendów w budowie elewacji”.

Nagroda China Windoor Facade Innovation Award dla fischer
Nagroda China Windoor Facade Innovation Award dla fischer

Przeczytaj także