Sufity
 

Podwieszany sufit od Rockfon Eclipse

Wyspy sufitowe Eclipse oferowane przez firmę Rockfon stanowią skuteczne rozwiązanie dla przestrzeni o ograniczonych możliwościach technicznych, w których poza estetyką priorytetem jest optymalny komfort akustyczny.

Fot. Rockfon
Fot. Rockfon
Wyspy Eclipse stosuje się głównie w obiektach, w których montaż tradycyjnego sufitu podwieszanego jest niewykonalny (np. budynki zabytkowe). Można je instalować również w standardowych wnętrzach jako dodatkowe elementy pozwalające na zaakcentowanie dowolnego miejsca np. recepcji w placówce medycznej lub punktu informacyjnego centrum handlowym.

Pozbawione ram absorbery, o kształcie prostokąta lub kwadratu wytwarza się z płyt z wełny mineralnej o grubości 40 mm. Ich biała, gładka powierzchnia uzyskiwana jest dzięki pokryciu wierzchniej strony welonem z włókna szklanego. Zapewnia on dobre odbicie światła (współczynnik rozproszenia na poziomie 86%), a montaż na zawiesiach sprawia, że fale dźwiękowe padają na wyspę z obu stron, co dodatkowo zwiększa poziom dzwiękochłonności. Montaż pojedynczych wysp ułatwia również cyrkulację powietrza, dzięki czemu można je stosować w obiektach wykorzystujących masę termiczną.
--
REKLAMA:
--
Do podwieszania modułów wykorzystuje się specjalne zawiesia z linek stalowych oraz spirale kotwiące, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej typu 1 4401 (stopień 316), co zapewnia odporność na korozję w warunkach typowych.

Przeczytaj także