Meble pokojowe
 

Pokój do wypoczynku

W różny sposób wypoczywamy w domu. Jedni ucinają sobie drzemkę na kanapie, inni oglądają telewizję. Jeszcze inni uwielbiają wypić kawę i poczytać gazetę. Ważne, by mieć miejsce, w którym umiemy się zrelaksować.

Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

W dawnych czasach do wypoczynku służył specjalny pokój – buduar. Dziś funkcję tę pełni trochę sypialnia, trochę salon kąpielowy. Dobrym miejscem na zaaranżowanie kącika wypoczynkowego stał się pokój dzienny – z fotelami, kanapą, narożnikiem. Przydaje się też zgrabny stolik kawowy z pufami.

Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Miłośnicy klasyki, ale we współczesnym wydaniu, powinni spojrzeć na zestaw z serii Rimini firmy Mebin. Kwadratowy stolik ma elegancką barwę dębu burgundzkiego. Towarzyszą mu tapicerowane czarną tkaniną obiciową wygodne pufy, których boki ozdobiono szerokimi wstawkami nawiązującymi do innych mebli z kolekcji. Tradycjonaliści wybiorą dla tych brył tło w spokojnych beżach, bieli i brązach. Zwolennicy nieoczywistych rozwiązań postawią na betonowe szarości. Seria Rimini w jednym i drugim otoczeniu sprawdzi się świetnie.
--
REKLAMA:
--
Projektant wykreował strefę wypoczynku w delikatnie industrialnym klimacie – oprócz mebli wzrok przyciągają nietuzinkowe dodatki: duży żyrandol o futurystycznej formie czy czarno-białe grafiki.

Fot. MEBIN
Fot. MEBIN
Zdecydowanie przemysłowy design wyróżnia meble PiK. Gdy urządzamy loft albo wnętrze z motywami loftowymi, warto poświęcić nieco więcej uwagi właśnie tej wyjątkowej kolekcji. Stolik kawowy o jasnym wybarwieniu dębu naturalnego lager – prostokątny lub kwadratowy – posadowiony został na metalowym stelażu, który nawiązuje do charakterystycznych dla linii PiK „pochwytów” zdobiących komody, barek, witryny. Dobrano do niego zgrabne pufy obite szarą tkaniną, z ukośną wstawką. Strefę wypoczynku wyznacza też szary, pleciony dywan, który koresponduje ze ścianami pokrytymi nieregularną cegłą. Przecierane lampy kojarzą się z halą przemysłową. Całość jest industrialna, ale równocześnie przytulna i elegancka.

Kolekcję Verano cechuje harmonia form i barw, która sprzyja wypoczynkowi. Znajdziemy tu duży wybór ław i ławostołów wykonanych z litego drewna dębowego i naturalnej okleiny. Blaty pokrywa ciemne szkło lacobel. Przydatna jest funkcja rozsuwania – ze 120 na 160 cm. Praktyczna półka pod blatem pomaga utrzymać porządek i bywa świetnym miejscem na piloty do telewizora, czasopisma itd. Uwagę przykuwa piękna kolorystyka orzecha antycznego zestawionego z czernią. Jedną wersję ław i ławostołów zdobią dekoracyjne listwy po bokach.


Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

Pełne szyku są też nieco bardziej tradycyjne stoliki kawowe z linii Verano – prostokątne lub kwadratowe. Zostały pokryte lakierem odpornym na działanie wysokich temperatur i alkoholu – to solidne i trwałe meble.


Fot. MEBIN
Fot. MEBIN

Zarówno do ław, ławostołów, jak i stolików doskonale pasują tapicerowane ciemną tkaniną lub skórą ekologiczną pufy. Jeden z modeli ma poprzeczną drewnianą wstawkę, nawiązującą kolorystycznie do stolika czy ławy, w innym drewniany akcent „rozcina” poziomo górną część pufa.

Przeczytaj także