Parapety
 

Nowy parapet w jedno popołudnie?

Zalania wodą, nieusuwalne zabrudzenia czy głębokie zarysowania parapetu często staramy się maskować w doraźny sposób - stawiamy na nich doniczki, wazony, książki. Wszystko dlatego, że wymiana parapetu kojarzy nam się z poważnym, czasochłonnym remontem i sprzątaniem w całym mieszkaniu. Ale tak wcale nie musi być. Możemy mieć nowy parapet w jedno popołudnie – pomoże w tym nakładka parapetowa.

Fot. Vilo
Fot. Vilo

Nakładki parapetowe marki Vilo znajdziemy w większości sklepów z materiałami budowlanymi w całej Polsce. W przypadku tego produktu czas montażu skrócono do minimum: nakładki są już wstępnie przycięte oraz sprzedawane w zestawie z dopasowanymi zaślepkami. Mocuje się je na klej bezpośrednio na starym parapecie, przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi. Przygotowanie obejmuje wyłącznie zmierzenie długości parapetu i ewentualne docięcie nakładki na odpowiedni rozmiar. To świetny wybór dla tych, którzy szukają alternatywnego sposobu na odświeżenie swojego domu. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku mieszkań wynajmowanych - nakładka od Vilo to bezpieczny sposób na dostosowanie wnętrza do swojego gustu bez ingerowania w elementy konstrukcyjne budynku.

Nowy parapet w jedno popołudnie?
Nowy parapet w jedno popołudnie?

Nowy parapet w jedno popołudnie?
Fot. Vilo
Fot. Vilo

Nakładki marki Vilo dostępne są w wykończeniu białym, imitującym marmur oraz drewnopodobnej okleinie. Nowością jest wersja w kolorze Winchester - miły dla oka i ciepły kolor nada wnętrzu przytulności. Sprawdzi się na parapetach kuchennych, w pokoju, a nawet w łazience, gdyż nakładka nie nasiąka wodą.

Fot. Vilo
Fot. Vilo

Nakładki parapetowe pokryte są wysokiej jakości okleinami. Charakter materiału sprawia, że są przyjemne w dotyku. Dzięki gładkiej strukturze materiału łatwo jest go utrzymać w czystości. Wzór nie blaknie pod wpływem działanie światła słonecznego, a sam materiał jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania. Dlatego raz przeprowadzony remont parapetu gwarantuje jego estetyczny wygląd na długi czas.
--
REKLAMA:
--

NOWY PARAPET W SZEŚCIU KROKACH

Aby zamontować nakładkę parapetową Vilo wystarczy wykonać kilka prostych czynności:

Krok 1: Wymierz wnękę okienną, w której zamierzasz zamontować nakładkę.
Krok 2: Piłą o drobnych ząbkach dotnij nakładkę do żądanych wymiarów.
Krok 3: Oczyść podłoże z pyłu i nanieś klej montażowy.
Krok 4: Wsuń nakładkę na stary parapet.
Krok 5: Usuń folię, doklej zaślepki klejem typu „kropelka”. Szczelinę pomiędzy parapetem, a ścianą wykończ silikonem.
Krok 6: I gotowe! Możesz się cieszyć nowym parapetem.

Przeczytaj także