Osłony - rolety, markizy itp.
 

Sprawdzone rozwiązania smart chroniące przed upałami

Co zrobić, by nie dopuścić do przegrzania naszych czterech ścian? Warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania, np. rolety zewnętrzne czy odpowiednie okna. Z pomocą przychodzą też coraz popularniejsze rozwiązania smart.

Fot. Oknoplast
Fot. Oknoplast

Podczas upałów często chcemy skryć się przed palącymi promieniami słońca w chłodnym mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, że nasz dom potrzebuje odpowiedniej ochrony, aby mógł stać się komfortowym schronieniem. Jak uchronić go przed przegrzaniem, by nadal spełniał on funkcje azylu? Odpowiedź tkwi w doborze odpowiednich okien i rolet zewnętrznych. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także wkraczające coraz prężniej do naszych domów - innowacje smart home.

Okna na straży naszego komfortu

To właśnie okna są jednym z ważniejszych zabezpieczeń naszego domu. Chronią nas przez cały rok, zimą zabezpieczając domowników przed mrozem, natomiast latem zapewniając regulację termiczną. Jeśli nie zainwestujemy w odpowiednie rozwiązania, nawet najgrubsze rolety nie zapobiegną nagrzewaniu się podłóg, firanek oraz innych elementów wnętrz narażonych na promienie słoneczne, co również wpływa na temperaturę w mieszkaniu. Ważną kwestią jest także dobór szyb.

- Wybierając odpowiednie okna, warto zainteresować się modelami z szybami o powłokach selektywnych. Dzięki warstwie z tlenków metali powłoka ta dopuszcza światło dzienne przy jednoczesnym odbijaniu promieni nagrzewających pomieszczenie. Szyby te warto stosować w oknach od strony południowej oraz zachodniej - radzi Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju Grupy OKNOPLAST.

Innym sposobem kontrolowania temperatury w pokojach jest również ich wietrzenie. W tym przypadku istotne są odpowiednio dobrane okucia, umożliwiające wielostopniową regulację uchyłu skrzydła w kilku dodatkowych położeniach. Dzięki nim regulacja cyrkulacji powietrza i temperatury jest znacznie prostsza. Należy pamiętać także o prawidłowej instalacji okien, wykonanej przez profesjonalistów, by móc w pełni cieszyć się ich wysoką funkcjonalnością.

Smart home pomoże nam ochłodzić mieszkanie

Dobrym rozwiązaniem na walkę z upałami mogą się także okazać technologie Smart Home, które stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Rozwiązania Smart, pozwalają m.in. na automatyczną regulację rolet za pomocą czujnika temperatury i natężenia światła. W przypadku dużego nasłonecznienia, zostaną one zwyczajnie zasunięte, by utrzymać wewnątrz pomieszczenia odpowiednio ustawioną przez nas wcześniej temperaturę. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy również ustawić konkretne scenariusze, o których godzinach rolety mają się zasłaniać i odsłaniać. Podobnie jest z oknami, którymi możemy ponadto sterować z każdego miejsca na ziemi. Istotnie wpływa to nie tylko na komfort użytkowania, ale także na bezpieczeństwo.

- Rozwiązania Smart OKNOPLAST są wygodne i energooszczędne. Składają się z 4 pakietów, dzięki którym każdy może wybrać coś dla siebie. Zaletą jest fakt, że pakiety można rozbudowywać o kolejne urządzenia, tworzą z biegiem czasu w pełni inteligentny dom. - mówi Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju Grupy OKNOPLAST. Finalnie dzięki rozbudowie systemu, przy pomocy telefonu możemy sterować nie tylko drzwiami, oknami i roletami ale także m.in. klimatyzacją.
--
REKLAMA:
--

Wybór odpowiednich rolet

Niestety nie zawsze mamy możliwość wymiany okien w naszych domach i inwestycji w technologie typu smart home. Najczęściej zakup ten wymaga większego nakładu finansowego. Jest jednak inny, tańszy sposób, który pomoże ochłodzić nasz dom podczas upałów. Jest nim wybór odpowiednich rolet. Ich zakup zapewni nam skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, nie rujnując jednocześnie naszych portfeli. Rolety zewnętrzne zapewniają przede wszystkim dodatkową osłonę wnętrza domu przed nadmierną ekspozycją świetlną. Ten niepozorny dodatek naszego okna oprócz ochrony budynków stanowi przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy, a także wycisza uliczny hałas. Obecnie na rynku dostępny jest bardzo duży wybór modeli, umożliwiających dobranie odpowiedniego produktu do swoich potrzeb.

Odpowiednio dobrane okna, rolety zewnętrzne oraz systemy smart home pomogą nam sprawić, że dom w każdych warunkach atmosferycznych będzie wymarzonym azylem i przyjemną strefą odpoczynku.

Przeczytaj także