Meble pokojowe
 

Harmonia we wnętrzu. Przewodnik VOX

Stworzenie harmonijnego wnętrza, w którym wszystkie elementy ze sobą współgrają, to nie lada wyzwanie. Aby przyjemność aranżacji mieszkania nie zamieniła się w przytłaczający obowiązek, marka VOX przygotowała kilka stylistycznych porad. Dzięki nim z łatwością zaprojektujemy wnętrze dopasowane do naszych potrzeb i upodobań.

fot. VOX
fot. VOX

Aranżując dom czy mieszkanie, stajemy przed szeregiem dylematów. Ale najtrudniejsze z nich dotyczą tych elementów, które pozostają z nami przez lata. Z pewnością należy do nich podłoga, która jest fundamentem i bazą, a także punktem wyjścia do dalszych decyzji aranżacyjnych. Jak dopasować ją do listew, drzwi, ścian i mebli oraz jak sprawić, by wpisywała się w wybraną stylistykę? W odpowiedzi na te pytania marka VOX przygotowała kilka wskazówek, czym się kierować, by wszystkie elementy naszego wnętrza harmonijnie ze sobą współgrały.

fot. VOX
fot. VOX
„Po pierwsze, powinniśmy określić styl, w jakim chcemy urządzić wnętrze. Pod względem wzornictwa główne elementy wyposażenia mieszkania muszą stanowić harmonijną całość. Wybrany styl będzie determinował wybór materiałów, a także kolorystykę” – stwierdza Katarzyna Zając, stylistka marki VOX. „Zatem jeśli jesteśmy fanami nowoczesnych rozwiązań, powinniśmy naszą uwagę skierować na panele o jasnych barwach, jak biały, szary czy beżowy dąb. Taka podłoga będzie idealnym tłem dla nowoczesnych mebli. Jeżeli jednak jesteśmy miłośnikami klasyki, a wnętrze chcielibyśmy wypełnić antykami, zdecydowanie lepszym wyborem jest podłoga w ciemnych odcieniach. Jasne podłoże w tym przypadku może wydać się mało stabilne” – precyzuje Katarzyna Zając. Kolejnym krokiem jest dobór drzwi. Aby osiągnąć wrażenie spójności, powinniśmy wybrać je w tym samym kolorze, co podłoga, albo zdecydować się na wersję lekko ciemniejszą lub o ton jaśniejszą od posadzki. To sprawi, że zachowamy we wnętrzu harmonię, ale unikniemy monotonii. A co z listwami? „Zwracajmy uwagę na wielkość pomieszczeń. Pamiętajmy, że jasna podłoga, listwy i drzwi optycznie powiększą każde pomieszczenie, a ciemne spowodują, że metraż wyda się mniejszy. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu samej powierzchni podłogi, warto wybrać te w zbliżonym kolorze do paneli, a jeśli chcemy sprawić, by pomieszczenie wydawało się wyższe, można zastosować listwy w kolorze ścian” – doradza Katarzyna Zając. Marka VOX w swojej ofercie ma kilka kolekcji paneli podłogowych, a także idealnie dopasowanych do nich listew przypodłogowych, dzięki czemu stworzenie harmonijnego wnętrza staje się dziecinnie proste.

fot. VOX
fot. VOX
Panele w ciepłych odcieniach brązu – na przykład te z kolekcji Szafir w kolorze Dąb Concord o podwyższonej klasie ścieralności – dodadzą wnętrzu przytulności i będą idealnym tłem dla klasycznych mebli i dodatków. Nawet gdy zdecydujemy się na białe ściany, wnętrze z bazą w postaci ciemnobrązowych paneli nie będzie sprawiało wrażenia zimnego i surowego. Kolekcja Szafir wyróżnia się eleganckim i szlachetnym wykończeniem, dzięki czemu będzie idealnym kompanem także dla stylizowanych mebli, a nawet antyków. Dopełnieniem klasycznej podłogi, a zarazem jej dyskretnym, dekoracyjnym wykończeniem może stać się listwa np. z kolekcji Esquero Duo w odcieniu ciemnego dębu czy palisandru brazylijskiego.

Panele podłogowe z kolekcji Szafir Prestige w odcieniu Dąb Macchiato tworzą idealną bazę dla stylu skandynawskiego czy nowoczesnych aranżacji. Jasną podłogę w tym przypadku można połączyć z białymi drzwiami z kolekcji Uppsala i białą, stylową listwą Estilo, w której dla jeszcze większego wrażenia harmonii można ukryć wszelkie kable. „Takie układy kolorystyczne wynikające z jednego koloru są łatwe w tworzeniu i stwarzają w pomieszczeniu wrażenie spokoju. Dzięki swojej neutralności dają szerokie pole do zabawy dodatkami i akcentami o odmiennej kolorystyce” – dodaje Katarzyna Zając.

W ofercie marki VOX dostępnych jest sześć kolekcji paneli podłogowych i niemal trzydzieści dekorów. Wśród nich są zarówno jasne, jak i ciemne odcienie, które doskonale odwzorowują naturalną strukturę drewna. W ofercie znajdują się panele o różnej grubości – od 8 mm do 10 mm, a także różnej szerokości. Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowo wąskie panele, których szerokość wynosi zaledwie 16 cm.

--
REKLAMA:
--

Przeczytaj także