Kominki - wykończenie
 

Biokominki portalowe – stylowa alternatywa dla kominków opalanych drewnem

Nie uznające ograniczeń biokominki wkraczają do salonów w wielkim stylu. W aranżacjach wnętrz pojawiają się już nie tylko pod postacią niewielkich ozdobnych urządzeń, lecz także dużych portali, przypominających tradycyjne paleniska.

Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl

Zalety biokominków dostrzegane są przez coraz większą grupę projektantów i miłośników dobrego designu. Bezpieczne, nie wydzielające dymu oraz zapachu urządzenia są nowoczesną alternatywą dla wkładów kominkowych opalanych drewnem. Zapewniając tą samą urokliwą i przytulną atmosferę, nie wymagają żadnych skomplikowanych instalacji, przewodów kominowych. Są także proste w montażu i obsłudze. – Największą zaletą biokominków jest bogactwo ich kształtów, kolorów i rozmiarów, które pozwala na nieskończone możliwości aranżacyjne, zwłaszcza, że można postawić w zasadzie w dowolnym miejscu w domu. – mówi Sylwester Kałwiński, ekspert firmy Kratki.pl.

Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl

Tradycja i nowoczesność

Osoby, które marzą o klasycznym kominku, lecz z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na tradycyjną instalację, docenią biokominki portalowe. Prostokątna obudowa, odpowiednia głębokość bryły i umiejscowienie palnika w centralnym punkcie nadaje nowoczesnemu urządzeniu klasycznego wyglądu. – Płomień biokominka niewiele różni się od tego, który można obserwować podczas spalania drewna. Jest przy tym bezpieczny i łatwy do okiełznania. Palnik z biopaliwem można bowiem wyłączyć jednym ruchem. – zauważa ekspert.

Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl

Przytulna atmosfera na sto sposobów

Projektanci portalowych biokominków nie zawsze próbują odtworzyć standardowy wygląd wkładu opalanego drewnem. Tradycyjny kominek jest często punktem wyjścia i inspiracją do stworzenia niepowtarzalnego designu. - W ten sposób powstały m. in. białe modele z charakterystycznymi kolumnami po bokach, nawiązujące stylem do antycznych świątyń, ascetyczne, surowe sześciany z dużą wizją ognia, ozdobione kryształkami nowoczesne portale w stylu glamour czy całkowicie abstrakcyjne, asymetryczne biokominki dedykowane osobom lubiącym podkreślać własny styl. Dużą popularnością cieszą się także biokominki z podwójną wizją ognia, które umożliwiają obserwację płomieni z różnych punktów. – dodaje ekspert Kratki.pl.
--
REKLAMA:
--

Przeczytaj także