Kominki
 

Piec wolnostojący JUNO

Piec wolnostojący JUNO to nowość w ofercie polskiego producenta wkładów kominkowych Kratki.pl. Oprócz ponadczasowego, urokliwego wyglądu posiada on również doskonałe parametry cieplne. Sprawdzi się zarówno w dużych, jak i niewielkich pomieszczeniach.

Fot. Kratki.pl
Fot. Kratki.pl

Opis produktu:

Prosty i elegancki piec wolnostojący idealnie wpisze się w minimalistyczne, skandynawskie i klasyczne aranżacje. Pojedyncza dekoracyjna szyba typu glass optycznie powiększa front wkładu kominkowego i podkreśla urok tańczących ogników. Dobrą wiadomością dla osób dbających o oryginalny wystrój wnętrza jest to, że boczne panele JUNO będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Ale wygląd to tylko jedna z wielu zalet nowego pieca.

Komora w piecu wyłożona materiałem Acumotte, który akumuluje i podwyższa temperaturę w palenisku. Dzięki niemu spalanie jest efektywniejsze, a ciepło utrzymuje się dłużej. Wpływ na to ma także deflektor, który wydłuża drogę spalin, dzięki czemu dopala cząstki opału, więc nie tylko w pełni wykorzystuje energię, ale też minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Piec jest też doskonale szczelny, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Pełna kontrola nad ciepłem i wykorzystaniem energii sprawia, że świetnie sprawdzi się zarówno w dużych, jak i niewielkich pomieszczeniach.
--
REKLAMA:
--
Dolot powietrza z zewnątrz, które potrzebne jest do spalania paliwa, można regulować za pomocą jednego regulatora, znajdującego się poniżej drzwiczek. To wyklucza ewentualne błędy w użytkowaniu. Zastosowany przy tym system czystej szyby ogranicza osadzanie się sadzy na froncie pieca. Utrzymanie urządzenia w czystości jest proste również dzięki zamontowanemu rusztowi i pojemnikowi na popiół. Zastosowanie wytrzymałego szkła i żaroodpornej ceramiki, która wytrzymuje temperaturę do 800 stopni Celsjusza sprawia, że użytkowanie jest wyjątkowo bezpieczne.

Przeczytaj także