Raport o preferencjach budowlanych Polaków w 2015 roku

80% badanych najbardziej ufa solidnym ścianom murowanym, a aż 38% z nich zdecydowało się na ściany z pustaków Porotherm. Co istotne, większość inwestorów dąży do zakończenia budowy w przeciągu roku lub dwóch lat. Stąd można wnioskować, że nowe technologie, które są bezpieczne, suche i szybkie stanowią odpowiedź na potrzeby rynku. Takie, jak te oferowane przez firmę Wienerberger, producenta systemów Porotherm, łączących tradycyjny materiał i najnowocześniejsze rozwiązania.

Fot. Wienerberger
Fot. Wienerberger
Serwis oferteo.pl w corocznym raporcie podsumowuje tendencje budowlane wśród Polaków, takie jak preferowany metraż domu, wybierane materiały, czy czas trwania budowy. Niezmiennie w kategorii „z czego się buduje?” wygrywa ceramika, zarówno w segmencie produktów na ściany, jak i dachy. Raport wskazuje też najczęściej wybierane marki materiałów. W zeszłym roku aż 38% decydujących się na tradycyjną, murowaną ścianę wybrało pustaki ceramiczne Porotherm. Produkty te łączą w sobie najbardziej pożądane cechy. Z jednej strony, bazują na naturalnym, tradycyjnym materiale jakim jest ceramika. Z drugiej, w procesie produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, które pozwalają wydobyć z tego budulca doskonałe parametry izolacyjności cieplnej, zapewnić ich najwyższą trwałość i umożliwić szybki montaż.

Jak wykazał raport bardzo ważna dla Polaków jest również szybka realizacja marzenia o własnym domu. Ankietowani deklarowali, że cały proces inwestycyjny, od kupna działki do ukończenia budowy, najczęściej zajmował im od roku do dwóch lat (38%). Dużą grupę (aż 25%) stanowili też inwestorzy, którzy w niecały rok mogli się już przeprowadzić. Z obserwacji rynku, można przypuszczać, że szybkie tempo budowy podyktowane jest często oszczędnością czy warunkami kredytu, stąd istotnym aspektem przy wyborze technologii i materiałów jest maksymalnie krótki czas, w którym osiągają one deklarowane parametry. Z tego względu, należy zwrócić uwagę na wilgotność murowanych ścian. Im są one bardziej suche, tym szybciej można realizować kolejne etapy inwestycji, a finalnie wprowadzić się do domu. Stąd też zapewne duża popularność produktów Porotherm. Wśród konkurencyjnych materiałów ściennych, ceramika wyróżnia się tym, że na końcu procesu produkcyjnego jest sucha. Wypalanie gliny w temperaturze 900oC gwarantuje pozbycie się wilgoci z gotowego produktu.
--
REKLAMA:
--
Kolejnym kluczowym czynnikiem jest czas wysychania gotowej ściany.

* Raport przygotowany przez serwis oferteo.pl, Jakie domy były budowane w 2015 roku?

Przeczytaj także