Bosch inwestuje w edukację przyszłych instalatorów

Podziel się:

Gala finałowa IX edycji Programu Bosch Termotechnika Szkoli
•    IX edycja Programu
•    40 szkół
•    Ponad 2700 uczniów

26 maja br. w siedzibie Bosch w Warszawie odbyła się gala finałowa IX edycji Programu Bosch Termotechnika Szkoli. W tej edycji zostało wyłonionych 15 laureatów, a wśród nich 5 najlepszych otrzymało voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Nagrodzonych zostało również 5 najlepszych szkół z całej Polski.

Bosch Termotechnika Szkoli to program edukacyjny prowadzony we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i sysemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

- Wierzymy, że edukacja oraz rozwój młodych talentów zaprocentuje dla nich jeszcze lepszą pozycją na rynku pracy. Dziękujemy laureatom a także wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Programie za ich zaangażowanie w lepszą i innowacyjną przyszłość branży grzewczej. Serdeczne podziękowania kierujemy również do szkół oraz nauczycieli – za niezwykle owocną współpracę przy realizacji Programu. - mówi Piotr Narkiewicz, Dyrektor Marketingu, region Central Europe Bosch Home Comfort Group

W ramach Programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z różnych obszarów tematycznych, jak np. pompy ciepła, rekuperacja.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych. Zdobycie uprawnień ułatwia start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Instalatora Bosch Home Comfort.

W IX edycji Programu organizowanego w roku szkolnym 2022/2023 wzięło udział ponad 400 uczniów z 40 szkół.

Natomiast we wszystkich dziewięciu edycjach Programu wzięło udział łącznie ponad 2700 uczniów.

W ramach programu firma Bosch wyposaża także szkoły w nowe pełnosprawne urządzenia, które są wykorzystywane do celów edukacyjnych. Łącznie w poprzednich latach przekazanych zostało ich już kilkadziesiąt.

W związku ze zmianą nazwy z Bosch Termotechnika na Bosch Home Comfort, kolejna już X edycja Programu, będzie realizowana pod hasłem Bosch Home Comfort Szkoli. Już dziś zachęcamy szkoły do przesyłania swoich zgłoszeń. Więcej szczegółów na: bosch-homecomfort.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#wiadomości #instalacje #szkolenia #bosch

Więcej tematów: