Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Podziel się:

W nowej serii wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań związanych z automatyką urządzenia, równocześnie zachowując najlepsze cechy konstrukcyjne z dobrze znanej, poprzedniej serii kotłów C230 ECO.

C230 EVO to kompaktowy gazowy stojący kocioł kondensacyjny przystosowany jest do spalania gazu z 20% domieszką wodoru. Nastawa fabryczna wykonana jest na gaz ziemny, ale dzięki zestawowi do przezbrojenia możliwe jest przestawienie na spalanie propanu.

Kocioł w zestawie posiada konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution z programowalną elektroniczną regulacją pogodową, przystosowaną do konfiguracji układów kaskadowych oraz do zarządzania obiegami grzewczymi.

Kotły C 230 EVO są dostarczane całkowicie zmontowane i przetestowane fabrycznie. Posiadają zaawansowany system zabezpieczeń parametrów pracy, w tym temperaturowe zabezpieczenie przed brakiem wody eliminujące konieczność stosowania obiektowego ogranicznika zaniku wody oraz sprawdzony wymiennik członowy ze stopu aluminiowo-krzemowego z unikalną, 7-letnią gwarancją.

Kocioł posiada palnik ze wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 18 do 100% mocy, dzięki temu osiąga roczną sprawność eksploatacyjną do 108,6% przy jednoczesnej niskiej emisji zanieczyszczeń.

W nowej serii gazowych stojących kotłów kondensacyjnych C230 EVO przystosowanych do spalania gazu z 20% domieszką wodoru dostępne są cztery modele:
1. C230-85 EVO
2. C230-130 EVO 
3. C230-170 EVO 
4. C230-210 EVO 

Kotły C230 EVO – najważniejsze cechy
- konsola sterownicza z regulatorem Diematic Evolution obsługiwana z poziomu kolorowego wyświetlacza znanego z kotłów serii AMC
- automatyka zezwalająca na zarządzanie w standardzie dwoma obiegami grzewczymi z opcją rozszerzenia do trzech obiegów grzewczych (3 obiegi z mieszaczem)
- możliwość tworzenia układów kaskadowych składających się aż z ośmiu kotłów – co pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy aż do 1736 kW
- sprawdzony wymiennik ze stopu aluminiowo-krzemowego
- palnik ze wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 18 do 100% mocy
- roczna sprawność eksploatacyjna do 108,6%
- możliwość dostosowania do gazu Lw/Propan (kocioł C 230-210 EVO można przezbroić tylko na Propan)
- kompaktowe wymiary – powierzchnia zabudowy to zaledwie 0,54 m2
- zaawansowany system zabezpieczeń parametrów pracy kotła, w tym temperaturowe zabezpieczenie przed brakiem wody eliminujące konieczność stosowania obiektowego ogranicznika zaniku wody

Specyfikację techniczną oraz karty katalogowe kotłów C230 EVO znajdziesz tutaj oraz w Bazie Wiedzy.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: De Dietrich
#instalacje #kotly #produkty #Kotły i automatyka #materiał partnera #De Dietrich

Więcej tematów: