Wady i zalety blaszanych garaży

Podziel się:
Stal konstrukcyjna to stop żelaza z węglem, który strukturalnie jest około 1000 razy mocniejszy niż najczystsza forma żelaza. To idealna opcja do budowania prefabrykowanych budynków, takich jak garaże dwustanowiskowe. Blaszane konstrukcje mają wiele zalet i tylko kilka wad. Poznaj najważniejsze za i przeciw!

Fot. DidexstalFot. Didexstal
Osoby marzące o własnym garażu mają do wyboru wiele materiałów, jednak nie wszystkie mają takie właściwości jak stal konstrukcyjna. Dla przykładu drewno jest bardzo dobrym izolatorem, jednak może być podatne na wilgoć, ogień i szkodniki – głównie korniki. Budynki drewniane z czasem ulegają także gniciu w wyniku wysokiej wilgotności powietrza i intensywnych opadów deszczu.

Beton to materiał bardzo twardy i niezwykle wytrzymały, jednak w dobie wzrostu cen, także bardzo kosztowny. Całkowity koszt garażu wykonanego z płyt betonowych może wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto zauważyć, że z uwagi na grubość betonu, trzeba liczyć się z zajęciem dużej ilości miejsca. Zburzenie takiej konstrukcji powoduje powstanie dużych ilości gruzu, który należy wywieźć i zutylizować (często na własną rękę).
REKLAMA:

Ze względu na swoje właściwości prefabrykowane garaże blaszane wydają się najlepszą alternatywą.

Co warto wiedzieć o blaszanych garażach? Poznaj zalety i wady

W porównaniu do budynków murowanych i drewnianych zalety garaży blaszanych są niepodważalne. Poznaj najważniejsze z nich.

Trwałość

Trwałość to jedna z największych korzyści, jakie zapewniają blaszane garaże – zarówno jedno-, jak i dwustanowiskowe. Blacha stalowa jest odporna na rozciąganie i niekorzystne warunki zewnętrzne, takie jak wysoka wilgotność powietrza, grad czy intensywne podmuchy wiatru. Nie musisz martwić się o korozję, pożar ani utratę integralności strukturalnej budynku.

Cena

Stal konstrukcyjna jest materiałem tanim i w pełni podlegającym recyklingowi. Firmy produkujące prefabrykowane budynki mają do niej szeroki dostęp, dzięki czemu garaż może zostać wyprodukowany z dnia na dzień.

Brak fundamentu

Garaże blaszane nie wymagają fundamentu, co znacznie skraca proces montażu. W każdej chwili można je zdemontować i przenieść w nowe miejsce.

Elastyczność

Garaże blaszane mają konstrukcję modułową. Jeśli w przyszłości zechcesz powiększyć budynek o dodatkowe stanowisko, będzie to dużo łatwiejsze niż w przypadku murowanego czy drewnianego budynku.

Blaszane garaże mają dwie wady, które jednak nie przyćmiewają korzyści. Są to:

gorsza termoregulacja

Blacha szybko nagrzewa się latem, a zimą nie zatrzymuje ciepła. Można temu zapobiec, ocieplając budynek styropianem lub włóknem szklanym.

Podatność na wgniecenie

Choć blacha jest odporna na uszkodzenie, nieumiejętne wjechanie samochodem do garażu może spowodować jej wgniecenie. Wgięcia i wszelkie zarysowania prezentują się nieestetyczne na tle prefabrykowanego garażu.

Garaże dwustanowiskowe blaszane w ofercie firmy Didex-Stal

Garaże blaszane dwustanowiskowe to konstrukcje, które znajdą swoje zastosowanie jako miejsce do garażowania pojazdu, ale także składzik na narzędzia, maszyny rolnicze czy meble ogrodowe. Zalety stali konstrukcyjnej sprawiają, że takie budynki są wytrzymałe, tanie i proste w konserwacji. W razie potrzeby mogą zostać przeniesione w inne miejsce.

Jeśli chcesz mieć garaż blaszany obok swojego domu, zapoznaj się z ofertą firmy Didex-Stal, która oferuje gotowe, a także projektowane na wymiar prefabrykowane konstrukcje. Doświadczeni specjaliści pomogą dobrać optymalne rozwiązanie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#okna #czytelnia #okna i drzwi #z blacha #garaz #bramy garażowe

Więcej tematów: