Nowe płyty gipsowo-kartonowe – bezpieczne pożarowo i estetycznie wykończone poddasze

Podziel się:
Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, który chroni dom przed działaniem czynników atmosferycznych. Jest także istotny z punktu widzenia termoizolacji budynku i bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego też specjalnym wymaganiom podlega zabudowa poddasza. Z myślą o tej aplikacji powstały płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF.

To produkt dedykowany do wykonywania bezpiecznej pożarowo i trwałej zabudowy poddasza. Jest to ważne dla bezpieczeństwa jego użytkowników, jak również spełnienia wymagań stawianych przez przepisy. Dach – jako konstrukcja drewniana i palna – musi zostać skutecznie odseparowany od pozostałej przestrzeni budynku. To zadanie spełnia sucha zabudowa poddasza, która blokuje przemieszczania się ognia oraz przenikanie wysokiej temperatury do innych pomieszczeń.

Fot. RigipsFot. Rigips
Dlatego też w płytach RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF zastosowano specjalną technologię, która podnosi wytrzymałość produktu na ogień i stanowi zabezpieczenie domu w przypadku pożaru. – Płyty posiadają zagęszczony rdzeń oraz specjalne włókna, dzięki którym produkt wykazuje wysoką wytrzymałość na działanie temperatur panujących podczas pożaru. Tym samym świetnie sprawdza się do zabudowy poddaszy w domach jednorodzinnych, zabezpieczając budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia, spełniając przewidziane w przepisach normy i co najważniejsze, chroniąc zdrowie i życie użytkowników – mówi Agnieszka Gładysz, product manager – płyty Rigips.

Fot. RigipsFot. Rigips
Fot. RigipsFot. RigipsPoprzez te specjalne właściwości, nowe płyty RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF są dedykowane systemom, pozwalającym osiągnąć klasę odporności ogniowej (czas, w którym elementy budynku zachowują nośność (R), szczelność (E) oraz izolacyjność ogniową) minimum REI 30, ale także REI 60 i więcej.

Najwyższa gładkość ścian zabudowy

Dla realizacji wysokiej jakości zabudowy na poddaszu ważny jest jeszcze jeden atut płyt RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF; to zastosowanie specjalnych czterech spłaszczonych krawędzi. Ułatwiają one spoinowanie połączeń i precyzyjne dopasowywanie płyt. Efekt to gładka i pozbawiona nierówności powierzchnia.

Lepsza jakość, niższe koszty

Wybór nowych płyt do zabudowy to również oszczędności. Spłaszczone krawędzię przyspieszają pracę. To z kolei przekłada się na koszty – zarówno materiałów, jak i samej robocizny.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rigips
#ściany #rigips #plyty #g-k #produkty #Ściany, fasady - tematy pozostałe

Więcej tematów: