Mobilne projektowanie ogrzewania podłogowego – to możliwe!

Podziel się:
Określenie odpowiedniej mocy zasilania ogrzewania podłogowego czy zaplanowanie układu poszczególnych elementów zapewni komfort użytkownikom i ustrzeże przed nierównym rozkładem temperatur w pomieszczeniach. Choć zasady projektowania są niezmienne, to nic nie stoi na przeszkodzie, by podejść do niego w nowatorski i usprawniający pracę sposób.

Fot. UponorFot. Uponor
Dlaczego nie zacząć projektowania ogrzewania podłogowego już na placu budowy? Nie dokonać wstępnego wykazu potrzebnych materiałów i kosztorysu? To możliwe! Nie przy użyciu notatnika i ołówka, ale tabletu, na którym zainstalujemy aplikację dedykowaną do takich prac i oferującą cały szereg niezbędnych funkcji. Rozpoczęty w ten sposób projekt możemy następnie przesłać na komputer stacjonarny czy laptop i kontynuować pracę już w tradycyjnych i komfortowych warunkach. To wszystko jest możliwe, jeśli tylko skorzystamy z oprogramowania Uponor HSEmobile.

Wygoda użytkowania w najtrudniejszych warunkach

HSEmobile to aplikacja świetnie sprawdzająca się podczas pracy w terenie, projektowania ogrzewania podłogowego i wstępnej wyceny. W takim miejscu, gdzie trudno o komfortowe użytkowanie urządzeń mobilnych, intuicyjny interfejs ma ogromne znaczenie. Aplikacja HSEmobile została zaprojektowana tak, by sprostać tym szczególnym wymaganiom i zapewniać wygodną oraz szybką obsługę. Potrzebne dane projektowe możemy wprowadzać do oprogramowania ręcznie bądź – dla jeszcze większego komfortu użytkowania – rejestrując je za pośrednictwem kamery, w którą wyposażone jest nasze urządzenie mobilne.

Fot. UponorFot. Uponor

Wstępna wycena już na placu budowy

Aplikacja została wyposażona w inteligentne algorytmy, które z pomocą usługi HSEcloud przeprowadzają wymagane obliczenia i podają informacje na temat realizacji danego projektu. Wystarczy zdefiniować w HSEmobile rodzaj każdego z pomieszczeń oraz określić ich powierzchnię, a następnie wybrać odpowiedni system ogrzewania podłogowego Uponor wraz z rozdzielaczem. Po przetworzeniu danych aplikacja wykona obliczenia hydrauliczne, poda informacje o spadkach ciśnienia oraz strumieniu masy na rozdzielaczu, jak również wygeneruje wykaz wszystkich akcesoriów niezbędnych do wykonania ogrzewania podłogowego. To umożliwia określenie wstępnej wyceny prac jeszcze na miejscu budowy! Co więcej, otrzymane w ten sposób wyniki mogą być przetworzone w różnych formatach – PDF, UGS, GAEB – bądź też zaimportowane bezpośrednio do programu HSEdesktop, na którym możemy realizować dalsze etapy projektowania.
REKLAMA:

Solidny fundament pod dalsze prace

Projekt, którego realizację zaczęliśmy jeszcze na placu budowy, możemy kontynuować już w wygodnych warunkach na tradycyjnym komputerze z oprogramowaniem HSE5 desktop. Aplikacja umożliwia zarówno projektowanie 2D, jak i 3D, a także posiada szeroki zakres funkcji importowania plików dxf i dwg lub zeskanowanych rysunków.

Aplikacja wyposażona jest w wiele narzędzi wspierających. Ponadto mamy możliwość ukrywania i pokazywania wybranych instalacji lub poszczególnych ich elementów, jak również automatyczne dzielenie strefy grzewczej na obwody o równych spadkach ciśnienia i optymalizację temperatury całego systemu. Graficzna prezentacja budynku ułatwia obliczanie obciążenia grzewczego zgodnie z normą PN EN 12831 i ułatwia projektowanie systemów ogrzewania płaszczyznowego.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Uponor
#wiadomości #technologie #instalacje #podloga_ogrzewana

Więcej tematów: