Design w Twoim salonie - grzejnik w roli głównej

Podziel się:
Projektowanie własnych czterech kątów nie opiera się jedynie na aranżacji wnętrz. W tym procesie niezwykle istotną rolę odgrywają także kwestie techniczne, które uczynią nasz dom funkcjonalnym i komfortowym miejscem. Czasem zdarza się tak, że ciężko jest wypracować kompromis pomiędzy rzeczą absolutnie niezbędną w danym salonie a jej pasującym do całej koncepcji designem. Jeżeli do tej pory takim problematycznym urządzeniem wydawał Ci się grzejnik, spieszymy z odczarowaniem tego stereotypu.

Fot. LuxradFot. LuxradFot. LuxradFot. Luxrad

Grzejnik – dopełnienie aranżacji Twojego salonu

Jeszcze do niedawna grzejnik w pierwszym skojarzeniu przywodził na myśl mało estetyczny, ale niezbędny element każdego salonu. Na szczęście marka Luxrad postanowiła wnieść na rynek grzewczy ciepły powiew świeżości, dlatego też w jej ofercie znaleźć można modele, które mogą nas zaskoczyć. Nowoczesne wymienniki ciepła absolutnie nie umniejszają stylistyce wnętrza, a wręcz ją wzbogacają. Ich zaletą jest przede wszystkim możliwość umieszczenia grzejnika nie tylko pod oknem, ale w dowolnym miejscu na ścianie jak w przypadku modelu Fortuna. Smukłość pionowych paneli grzewczych dyskretnie uatrakcyjnia przestrzeń, jednocześnie optycznie powiększając wysokość pomieszczenia. Innowacyjne propozycje marki Luxrad odznaczają się lekkością formy, a także szerokim wyborem kształtów i wariantów kolorystycznych.

Trzeba jednak podkreślić fakt, że dobrze znane posiadaczom nieruchomości w budynkach wzniesionych na przełomie XX i XXI wieku grzejniki żeliwne mogą stanowić doskonałe dopełnienie wnętrz inspirowanych magazynowym loftem czy przytulnym eklektyzmem. W związku z tym w ofercie producenta grzejników dekoracyjnych znaleźć można modele wzorowane na znaku rozpoznawczym kamienicznego budownictwa. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że o ile spora część właścicieli mieszkań chętnie doda swoim wnętrzom uroku nowoczesnymi systemami grzewczymi, o tyle równie liczna jest grupa osób, które wolałyby zmniejszyć do minimum widoczność grzejników w swoim domu. Takie rozwiązania, z pomocą marki Luxrad, także można w prosty sposób wcielić w życie.

Fot. LuxradFot. LuxradFot. LuxradFot. Luxrad

Czy w tym domu jest ogrzewanie?

Projektanci obowiązkowych elementów wyposażenia wnętrz poszli o krok dalej, nie tylko tworząc z grzejników designerskie dzieła sztuki, ale także konstruując takie, które na pierwszy rzut oka wcale nie przypominają głównej części układu centralnego ogrzewania.

Grzejnik może na przykład z powodzeniem pełnić także funkcję salonowego lustra, którego dobrym przykładem może być model Vitro bądź Niagara. Ten sposób szczególnie przypadnie do gustu właścicielom mniejszych pokojów dziennych, które potrzebują rozjaśnienia i wizualnego powiększenia przestrzeni. Co więcej, w ofercie marki Luxrad znajdziemy również lustrzane podświetlane grzejniki takie jak model Portal, będące przysłowiową kropką nad i we wnętrzach w stylu nowojorskim czy glamour.

Fot. LuxradFot. LuxradFot. LuxradFot. Luxrad
Choć szkło hartowane zazwyczaj kojarzy się z materiałem wykorzystywanym w zabudowie kuchennej jako wypełnienie ściany pomiędzy szafkami, to to tworzywo okazuje się mieć znacznie większy potencjał. Jego prostokątna tafla z powodzeniem może stać się substytutem dla tradycyjnych urządzeń grzewczych, a bogata gama kolorystyczna sprawia, że taki rodzaj kaloryfera z powodzeniem dopasuje się do każdego wnętrza.

Odważniejsi projektanci wnętrz mogą pójść o krok dalej, czyniąc ze swojego szklanego grzejnika element dekoracyjny w postaci dowolnej grafiki. Twój salon może stać się doskonałym miejscem dla obrazu w postaci miasta nocą, który przy okazji ogrzeje pomieszczenie, w którym zawiśnie.
REKLAMA:

Grzejnik to absolutnie niezbędna rzecz w każdym domu czy mieszkaniu. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają jednak, aby stał się on elementem dekoracyjnym, nie zaś aranżacyjnym piątym kołem u wozu. Przy jego wyborze warto uwzględnić nie tylko zagadnienia stricte praktyczne, ale również kwestie wizualne. Dopasujmy jego wygląd do stylistyki całego wnętrza i cieszmy się kompromisem pomiędzy ciepłem a pięknem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Luxrad
#czytelnia #grzejnik #do ogrzewanie #instalacje #do dekorowanie #w salon #Grzejniki

Więcej tematów: