Wygodne i efektywne podlewanie ogrodu

Podziel się:
Uprawa własnego ogródka to konieczność regularnego podlewania naszej posesji tak, aby rosnące w nim rośliny miały optymalne warunki do rozwoju. Jednak ręczne podlewanie krzewów, rabatek z kwiatami, zagonek z warzywami czy trawnika za pomocą konewki zmęczy niejednego doświadczonego ogrodnika. Właściwym rozwiązaniem będzie wykorzystanie bębna, wózka na wąż ogrodowy lub automatycznego systemu nawadniania. Narzędzia marki GARDENA zapewnią komfort i bezpieczeństwo pracy oraz pozwolą zaoszczędzić cenny czas.

 Fot. GARDENA Fot. GARDENA

Wielkość ogrodu ma znaczenie

Nasz ogród możemy nawadniać na dwa sposoby – za pomocą automatycznego systemu nawadniania oraz ręcznie za pośrednictwem pistoletu zraszającego lub zraszacza ogrodowego. O ile to pierwsze rozwiązanie sprawdza się w przypadku dużych ogrodów i posesji, to w wypadku mniejszych powierzchni polecane są manualne formy nawadniania z wykorzystaniem wężów ogrodowych. Wąż jest jedynym łącznikiem pomiędzy przyłączem wodnym a naszym ogrodem, przez co pełni bardzo ważną rolę w zieleńcu. Warto więc zainwestować z wąż wysokiej jakości, który posłuży nam długie lata.

Wąż na kółkach

Wielu ogrodników zastanawia się, co zrobić z wężem po skończonej pracy. Zazwyczaj wąż zwijany jest w kłąb i rzucony w kąt, gdzie niszczeje będąc poddawany promieniom UV. Istnieje kilka sposobów bezpiecznego i wygodnego przechowywania węży ogrodowych. Jednym z nich jest wózek na wąż GARDENA Classic. Posiada on prowadnicę, która pozwala na kontrolę równego zwijania węża na bęben. Oprócz tego wyposażony jest w duże koła, które ułatwiają transport. Wszystkie wózki na wąż marki GARDENA dodatkowo posiadają specjalny krócieć, który zapobiega wyciekaniu wody z węża po zakończeniu nawadniania. Wózek jest doskonałym rozwiązaniem, aby wygodnie przetransportować wąż do schowka i nie ubrudzić przy tym rąk. Co więcej, chroni nasze plecy przed ciągłym pochylaniem się i pracą w niewygodnych pozycjach.
REKLAMA:

 Fot. GARDENA Fot. GARDENA

Stabilna lokalizacja

Innym sposobem na przechowywanie węża są automatyczne bębny. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, iż bęben można zamontować na ścianie domu, gdzie jest on łatwo dostępny. Bęben naścienny 35 roll-up automatic Li-on marki GARDENA dodatkowo wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy, przez co zwijanie węża następuje automatycznie. Wąż zwija się samoczynnie, równomiernie i bezpiecznie. Akumulator można naładować w każdej chwili, a bęben posiada wskaźnik naładowania baterii. Takie rozwiązanie jest idealne dla ogrodników, którzy nie mają dużo miejsca w schowku. Bęben daje możliwość obracania o 180o w przypadku montażu na ścianie, a uchwyt na bębnie umożliwia łatwe zawieszanie i ściąganie bębna ze ściany.

Nawadniaj za pomocą zraszacza

Zraszacz to doskonałe narzędzie, aby indywidualnie pokryć nawadnianą powierzchnię poprzez różnorodny zasięg zraszania. Wyjątkowym zraszaczem jest AquaContour automatic marki GARDENA. Jest on w stanie nawodnić obszar o powierzchni do 350 m2, dzięki czemu wyrzut dotrze do każdego zakątka w ogrodzie. Funkcja dokładnego określenia nawadnianej powierzchni pozwala na oszczędność wody i precyzyjne zraszanie.

 Fot. GARDENA Fot. GARDENA

Zdrowo i wygodnie

Każdy ogrodnik, nawet amator, powinien podczas pracy w ogrodzie zawsze dbać o odpowiednią pozycję. Szczególnie często schylamy się podczas prac związanych z podlewaniem - ciągłe przenoszenie węża oraz rozplątywanie go sprawia, że stale pochylamy nasze ciało i męczymy kręgosłup. Użytkowanie wózka na wąż z możliwością nawijania węża w pozycji stojącej, zapobiega niewygodnej i niezdrowej zmianie pozycji. Wykorzystanie wózka dodatkowo zwiększy żywotność samego węża, dzięki czemu z pewnością posłuży nam przez długie lata. Nie należy również zapominać o sposobie przechowywania węża ogrodowego. Po jego użyciu musi być on odpowiednio zabezpieczony i przygotowany do następnego użycia – radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Gardena
#czytelnia #ogrody #w ogrod #gardena #nawadnianie

Więcej tematów: