Ubierz swój dom w niezwykłą kreację

Podziel się:
Od wyboru ubrania po elementy tworzące nasze najbliższe, codzienne otoczenie zależy poziom naszego samopoczucia. Świadomy dobór barw i form jest jednym ze sposobów wyrażenia siebie, to zaś wpływa na poziom naszej satysfakcji i poprawę jakości życia.

Pozwala nam funkcjonować zgodnie z naszą osobowością i stylem bycia. Warto zatem poświęcić więcej uwagi wyborom trwałym takim jak aranżacja otoczenia domu. Nawierzchnie wokół niego stanowią jej szczególnie ważny element.

Naturalny krajobraz, tajemnicze zakątki, harmonijna kompozycja – Płyty Toscania Libet ImpressioNaturalny krajobraz, tajemnicze zakątki, harmonijna kompozycja – Płyty Toscania Libet ImpressioZarówno kreatorzy mody jak i dizajnerzy zajmujący się wzornictwem użytkowym prześcigają się w pomysłach, dostarczając nam nowych zachwytów, emocji, budząc chęć ich posiadania. Najczęściej takie uczucia towarzyszą nam kiedy widzimy coś uszytego na naszą miarę, coś co jest w naszym stylu. W ten sam sposób można spojrzeć na nasze domy, aranżacje wnętrz ale także ich otoczenie.

Szyte na miarę

Również w architekturze moda ma swoje prawa. Choć i tu nieustannie się zmienia. Można urządzić swoje najbliższe otoczenie kierując się najnowszymi i najbardziej popularnymi trendami. To propozycja dla tych, którzy lubią być „na czasie”. Podobnie jak nie każda kobieta lubi wysokie szpilki - choćby były najmodniejszym elementem stroju w danym sezonie - tak samo nie każdy odnajdzie się w minimalistycznych wnętrzach, nawet jeśli takie aranżacje promuje sporo pism. Najlepiej jeśli wystrój domu odzwierciedla własne preferencje, a to skutecznie podpowiada nam nasza intuicja i gust.

Najlepsze chwile z dzieciństwa. Często potem wracamy do tych wspomnień, próbując je na nowo odnaleźć. Od lewej kostka Romano w kolorze piskowo-beżowym. Obok na tarasie drewno połączone z kostkami Natulit w kolorach: torfowy brąz i piaskowo beżowy (Libet Decco). Najlepsze chwile z dzieciństwa. Często potem wracamy do tych wspomnień, próbując je na nowo odnaleźć. Od lewej kostka Romano w kolorze piskowo-beżowym. Obok na tarasie drewno połączone z kostkami Natulit w kolorach: torfowy brąz i piaskowo beżowy (Libet Decco).

W cieniu wspomnień

Z pewnością osoba, która na co dzień preferuje dość swobodny styl ubierania, najważniejsza jest dla niej wygoda i casualowy luz, omija ubraniach od projektantów haute couture. Podobnie jest z posesją. Jeśli ktoś wychował się w „babcinym” ogrodzie, gdzie kwitło mnóstwo kwiatów, pachniały bzy, jabłka i czereśnie zrywało się prosto z drzewa, a poziomki jadło się całymi garściami zaraz po zerwaniu z małych krzaczków – odnajdzie się właśnie w romantycznej, ogrodowej aranżacji. Jeśli z tego okresu pozostały mu najpiękniejsze wspomnienia, z pewnością będzie miał ochotę przywołać najlepsze chwile również w otoczeniu swojego domu, urządzając go w choć trochę zbliżonym charakterze do tego sprzed lat. Bliski będzie mu styl toskański, z jego harmonią kompozycji naturalnego krajobrazu, z romantycznymi i malowniczymi zakątkami.

Symetria i porządek. Nawierzchnie również mogą odpowiadać modzie i preferencjom właścicieli. Od lewej płyty Trawertyn (Libet Impressio). Obok kostka Via Trio (Libet Decco).Symetria i porządek. Nawierzchnie również mogą odpowiadać modzie i preferencjom właścicieli. Od lewej płyty Trawertyn (Libet Impressio). Obok kostka Via Trio (Libet Decco).

Emocje pod kontrolą

Kto na co dzień śledzi nowinki z pokazów znanych projektantów, a w sklepach poszukuje najnowszych modeli garniturów lub sukni, naprawdę dobrze czuje się wyróżniając swoim ubiorem i dodatkami na ulicy, w biurze czy w restauracji. Posesje takich właścicieli są nowocześnie urządzone nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz. Nie spotkamy tam ogrodu z bujną roślinnością, „starych” alejek i ozdób rodem z dziecięcych bajek. Będą królowały tu symetria i wręcz matematyczny porządek. W sam raz na wyrażenie dość surowego, ale harmonijnego, nowoczesnego stylu.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Libet
#czytelnia #ogrody #w ogrod #libet #Pomysł na ogród #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: