Odwrócona hipoteka już w Bydgoszczy

Podziel się:
Hipoteka odwrócona – usługa finansowa przeznaczona dla seniorów, dzięki której mogą oni otrzymać dodatkowe pieniądze do swojej emerytury czy renty – dociera do kolejnych miast. Fundusz Hipoteczny DOM S.A., oferujący tego rodzaju świadczenie, otworzył przy ul. Bernardyńskiej 13 swój pierwszy oddział w Bydgoszczy.

Dla seniorów każde wsparcie finansowe jest bezcenne. Zwłaszcza ze względu na to, że przeciętna emerytura w Polsce wynosi około 1700 zł brutto, a wiele osób otrzymuje na rękę mniej niż 1000 zł. Osoby w wieku powyżej 65. roku życia mogą podreperować swój domowy budżety przy pomocy hipoteki odwróconej. Ta „dodatkowa emerytura” cieszy się sporym zainteresowaniem między innymi na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W Polsce usługa ta oferowana jest w oparciu o kodeks cywilny, w ramach umowy o dożywocie. Po podpisaniu takiej umowy senior dożywotnio otrzymuje comiesięczną rentę hipoteczną w zamian za przekazanie prawa własności do nieruchomości Funduszowi. – Oczywiście do końca życia mieszka w swoim domu – to tak, jakby sprzedać mieszkanie i móc nadal z niego korzystać, otrzymując jednocześnie pieniądze – mówi Robert Majkowski, Prezes Zarządu Funduszu Hipotecznego DOM S.A., który jest pierwszą i największą na polskim rynku instytucją oferującą hipotekę odwróconą. Kwoty oferowane przez Fundusz seniorom są uzależnione od kilku czynników. – Ich wysokość zależy od wartości mieszkania, a także wieku i płci seniora. Nasi klienci mogą otrzymać miesięcznie od kilkuset do nawet 10 tysięcy złotych – wyjaśnia Robert Majkowski z Funduszu Hipotecznego DOM S.A.
REKLAMA:

Placówka w Bydgoszczy przy ul. Bernardyńskiej 13, pokój 306, jest kolejnym oddziałem firmy. Centrala Funduszu Hipotecznego DOM S.A. mieści się w Warszawie. Fundusz działa również we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Szczecinie. – Zdecydowaliśmy się otworzyć placówkę w Bydgoszczy, ponieważ seniorzy w tym mieście są coraz większą grupą społeczną i zasługują na dużą uwagę. Dlatego Fundusz Hipoteczny DOM S.A. działa na rzecz aktywizacji osób starszych poprzez prelekcje na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora i bibliotekach. Tak będzie również w Bydgoszczy. Wydajemy także kwartalnik, w którym umieszczane są poradniki i artykuły o tematyce poświęconej życiu seniorów – mówi Robert Majkowski z Funduszu Hipotecznego DOM S.A. Po więcej informacji zapraszamy do Oddziału Funduszu Hipotecznego DOM S.A. w Bydgoszczy, ul. Bernardyńska 13 pokój 306, III piętro.

Fundusz Hipoteczny DOM S.A. to pierwsza na polskim rynku instytucja oferująca odwróconą hipotekę. Fundusz został założony w 2009 roku przez Roberta Majkowskiego i Michała Butschera. Posiada centralę w Warszawie oraz oddziały w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie.
W 2010 roku w Fundusz Hipoteczny DOM zainwestował Total Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Pozyskany kapitał przeznaczony jest na zbudowanie ogólnopolskiej sieci sprzedaży, promocję marki i wypłaty rent hipotecznych dla Klientów.

Rozwiązanie wprowadzone przez Fundusz Hipoteczny DOM wzorowane jest na odwróconej hipotece funkcjonującej w m.in. Stanach Zjednoczonych i części krajów Unii Europejskiej. W ramach umowy beneficjent, którym jest Senior posiadający nieruchomość, otrzymuje od Funduszu dożywotnią rentę hipoteczną w zamian za prawo do dysponowania przez Fundusz nieruchomością po śmierci beneficjenta. Konstrukcja umowy oparta jest o zapisy Kodeksu Cywilnego w szczególności Artykuły nr 908-916 dot. Umowy o Dożywocie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Fundusz Hipoteczny DOM S. A.
#wiadomości #finanse #prawo #nieruchomości

Więcej tematów: