newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 21 marca 2023
08.07.2014r...

10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zmiękczacz wody

Wiesz, jak odróżnić nowoczesny zmiękczacz od popularnej tandety? Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, by później nie żałować swojej decyzji. Nieważne, czy masz już dom, czy dopiero go budujesz. Skoro wiesz, że potrzebujesz zmiękczacz wody, poznaj tajniki wyboru odpowiedniego urządzenia.
10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zmiękczacz wody

1. Zmiękczacz wody powinien być kompaktowy

Przecież nie chcesz, żeby dodatkowy sprzęt zagracił Twoją kotłownię lub piwnicę. Jeżeli liczy się dla Ciebie każdy centymetr wolnej przestrzeni, to zwróć uwagę na zmiękczacze w wersji Slim.

2. Zmiękczacz wody powinien mieć wyjmowany sterownik.

Powiedzmy, że chcesz przestawić godzinę regeneracji lub częstotliwość płukania złoża. Czy warto odsuwać całe urządzenie? W tradycyjnych filtrach nie miałeś alternatywy. Nowoczesne zmiękczacze mają wyjmowany sterownik z głowicy.

3. Zmiękczacz wody powinien być funkcjonalny

Za większość funkcji w urządzeniu odpowiada głowica. Dzięki niej możesz zaprogramować godzinę i częstotliwość regeneracji, ustawić twardość wody i określić ilość dozowanej soli tabletkowanej. Wybierz zmiękczacz, który będzie miał intuicyjny sterownik.

10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zmiękczacz wody

4. Zmiękczacz wody powinien być prosty w instalacji

Po co dzwonić po hydraulika lub montera? Przecież nie chcesz dodatkowo płacić za serwis urządzenia. Tym bardziej teraz, gdy można kupić już złożony zmiękczacz, który wystarczy podłączyć do instalacji.

5. Zmiękczacz wody powinien być możliwie tani

Jeżeli Twoja woda nie jest skrajnie twarda, nie musisz wydawać kroci. Zmiękczacz (w odróżnieniu do odżelaziacza) nie musi posiadać głowicy produkowanej z drogich komponentów. Miarą jakości jest bezawaryjność - zarówno głowicy jak i całego urządzenia.

6. Zmiękczacz wody powinien być wydajny

Nie chodzi o to, by kupić pierwszy lepszy zmiękczacz z serwisu aukcyjnego na literę „A”. Sęk w tym, żeby za rozsądne pieniądze znaleźć urządzenie, które doprowadzi wodę do pożądanych parametrów

7. Zmiękczacz wody powinien być prosty w użyciu

Dosypanie worka soli raz na dwa miesiące to wystarczający wysiłek. Głowica zajmie się resztą. Regeneracja i dozowanie soli następują automatycznie. Zmiękczacze ustawiane manualnie odeszły dawno do lamusa.
--
REKLAMA:
--

8. Zmiękczacz wody powinien być łatwy w czyszczeniu

Liczy się nie tylko rozmiar, ale też to, żeby obudowa zmiękczacza była łatwa w czyszczeniu. Urządzenie, które ma kontakt z wodą przeznaczoną do celów spożywczych, musi być utrzymane w należytej higienie.

9 .Dodatki, które powinny być za darmo

Dodawany do zmiękczacza By-Pass i mieszacz to już standard. Odpuść sobie zakupy w sklepie, który ukrywa dodatkowe koszty, sztucznie obniżając cenę produktu.

10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz zmiękczacz wody

10. Kupiłeś zmiękczacz? Świetnie! Ale…

Pamiętaj o wstępnym oczyszczeniu wody z zanieczyszczeń takich jak piasek czy drobiny rdzy. W dobrych sklepach filtr mechaniczny dodawany jest do zestawu razem ze zmiękczaczem wody. W czasie programowania głowicy upewnij się, że wpisałeś poprawną twardość swojej wody. Ma to wpływ na częstotliwość regeneracji oraz ilość pobieranej solanki.

Poczuj się jak ekspert

Posiadasz już wszystkie niezbędne informacje. Możesz wybrać się na poszukiwanie okazji albo skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

Masz je na wyciągnięcie ręki... http://www.krainawody.pl/406-zmiekczacz-denver-plus-30.html

(materiał sponsorowany)

źródło: krainawody.pl

Artykuły podobne:

d