newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 27 stycznia 2022
26.08.2013r...

Trendy na rynku ceramiki budowlanej

Podobnie jak w każdej dziedzinie życia, także w budownictwie dostrzec można sezonowe mody. Dotyczą one tak materiałów, jak i ich kształtów, kolorów czy wykończenia powierzchni. I tutaj wiele zależy od inwestora – czy jest otwarty na eksperymenty, nowoczesność i oryginalność, czy preferuje sprawdzone, tradycyjne i ponadczasowe rozwiązania.

Kolory

Ceramika budowlana to materiał znany, ceniony i wybierany od wieków. Niemniej jednak i tutaj można wyróżnić grupę produktów tradycyjnych i grupę wyrobów nowoczesnych. Do pierwszej zaliczymy wyroby cechujące się klasyczną kolorystyką – różnymi odcieniami czerwieni, barwami miedzianymi, kasztanowymi, bordowymi itp. Z kolei produkty nowoczesne oferowane są w chłodniejszych i ciemniejszych kolorach - szarościach, odcieniach czerni, grafitu, srebra, antracytu czy ciemnego brązu. I to właśnie one zyskują na popularności – obecnie ich sprzedaż jest na poziomie podobnym do materiałów tradycyjnych i systematycznie rośnie.

Fot. Roben
Fot. Roben
Fot. Roben
Fot. Roben

Kształty

I w tym względzie nastąpił ogromny rozwój oferty. Obok tradycyjnych wzorów dachówek, klienci chętnie wybierają nowoczesne, które charakteryzują się prostym, smukłym kształtem – całkowicie płaskie lub z niską falą, geometryczne.
--
REKLAMA:
--

źródło: Röben

Artykuły podobne:

d