Kominy po francusku

Podziel się:
Usytuowanie kominów w budynku wyznacza niejako miejsca ustawienia pieców, kominków czy innych palenisk emitujących spaliny. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy koniecznym się staje wykonanie „uskoków i nietypowych odprowadzeń.

Wszystkie detale wykończeniowe od A do Z są produkcji tej samej firmy.Wszystkie detale wykończeniowe od A do Z są produkcji tej samej firmy.Wmontowana do zwykłego komina elastyczna, dwuwarstwowa rura z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej zwiększa bezpieczeństwo pożarowe budynku.Wmontowana do zwykłego komina elastyczna, dwuwarstwowa rura z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej zwiększa bezpieczeństwo pożarowe budynku.
Przewód kominowy typu PRINCIPLE GÉNÉRAL: połączenie segmentów sztywnych z elastycznymiPrzewód kominowy typu PRINCIPLE GÉNÉRAL: połączenie segmentów sztywnych z elastycznymiProblem ten rozwiązała francuska firma POUJOULAT z Saint-Symphorien, specjalizująca się w produkcji metalowych przewodów kominowych i wentylacyjnych. Wytwarzane są one z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej w dwóch odmianach – jako sztywne lub elastyczne. Sztywne jako „ciągłe” mogą mieć dowolną długość lub jako składane – segmenty rozmaitej długości. Oba rodzaje produkowane są w wielu przekrojach i z bogatym asortymentem złączy, zamocowań, kapturów wylotowych itd.

Prawdziwą rewelacją jest dwuwarstwowy, stalowy przewód elastyczny (w przekrojach od 125 do 300 mm) typu TUBAGINOX, przypominający węża strażackiego. Z jego pomocą można uzyskać „uskok” i odprowadzenie pod dowolnym kątem. Można go też wpuścić do dowolnego komina, uzyskując przy tym dodatkową gwarancję bezpieczeństwa pożarowego. Firma gwarantuje długoletnią trwałość swoich wyrobów.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: POUJOULAT
#czytelnia #instalacje #w dach #obud #komin #Kominy - systemy, budowa

Więcej tematów: