Ogrodzenie - jak dokonać dobrego wyboru

Podziel się:
W różnych zakątkach świata odnajdujemy piękne monumentalne świątynie, jak i małe urocze kościoły oraz plebanie. Każde z tych miejsc ma swój styl i urok. Architektura przestrzeni z wpisanymi w nią budynkami sakralnymi stanowi jedną całość, nadającą charakter otoczeniu. Jej wykończeniem, zewnętrzną ramą jest ogrodzenie, które nie tylko ogradza i chroni posesję, ale i zdobi. Warto zatem poznać podstawowe cechy jakimi powinno się charakteryzować, aby dokonać dobrego wyboru.

Fot. WIŚNIOWSKIFot. WIŚNIOWSKI

Uniwersalny charakter, indywidualny styl

Ogrodzenie powinno mieć uniwersalny charakter, a jednocześnie odzwierciedlać indywidualny styl obiektu i jego otoczenia. Tym samym pasuje ono do każdej posesji niezależnie od wielkości obszaru i ukształtowania terenu, jednocześnie wyróżniając ją z otoczenia. Aby uzyskać ten efekt, ważna jest możliwość wyboru z szerokiej gamy rozwiązań, które proponuje Firma WIŚNIOWSKI: od prostych i klasycznych rozwiązań w systemach EKO i CLASSIC, do wyszukanych i oryginalnych form STYL i LUX (cztery systemy w ofercie firmy, www.wisniowski.pl).

Fot. WIŚNIOWSKIFot. WIŚNIOWSKIW skład każdego z tych systemów wchodzą: bramy ogrodzeniowe (przesuwne lub dwuskrzydłowe), furtki, segmenty i słupki. To systemowe podejście oraz modułowa budowa pozwalają na kompleksowe ogrodzenie terenu z każdej strony. Dodatkową zaletą jest możliwość wyboru spośród wymiarów typowych i na zamówienie. Wszystko po to, aby dostosować ogrodzenie do indywidualnych wymagań posesji.

Fot. WIŚNIOWSKIFot. WIŚNIOWSKI

W już istniejącym ogrodzeniu

Bramy przesuwne i dwuskrzydłowe WIŚNIOWSKI mogą stanowić samodzielny element, można je również dopasować do już istniejącego ogrodzenia. Kilkadziesiąt wzorów wypełnień oraz szeroka gama kolorów wg palety RAL pozwalają z łatwością dobrać bramę do ogrodzenia stalowego, drewnianego lub innego. Wszystkie elementy ogrodzenia można dowolnie komponować i zestawiać, dopasowując je do otoczenia, obiektów oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
REKLAMA:

Fot. WIŚNIOWSKIFot. WIŚNIOWSKI

Trwałe na lata

Ogrodzenie, aby mogło służyć przez wiele lat, powinno być trwałe. Co decyduje o jego trwałości? Ważnym elementem jest technologia wykonania. Wszystkie elementy systemu ogrodzeniowego WIŚNIOWSKI wykonane są ze stali, a następnie cynkowane ogniowo, co stanowi doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne. Natomiast ogrodzenia malowane proszkowo, oprócz walorów estetycznych, zyskują dodatkową ochronę powierzchni. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że ogrodzenie służy przez długie lata bez konieczności konserwacji – co daje oszczędność, a także wygodę w utrzymaniu.

Fot. WIŚNIOWSKIFot. WIŚNIOWSKI

Przede wszystkim - funkcjonalne

Kolejną ważną cechą jest funkcjonalność. Zamawiając ogrodzenie WIŚNIOWSKI, można wybierać spośród wielu wzorów, kształtów i kolorów. Dostępne są różne rozwiązania napędu bram: otwieranie ręczne, automatyczne za pomocą pilota, wyłącznika ściennego lub zamka szyfrowego. Furtka może być wyposażona w zamek zwykły, zamek elektromagnetyczny z pamięcią lub zamek nierdzewny.

Fot. WIŚNIOWSKIFot. WIŚNIOWSKI

Bezpieczna plebania

Jeśli ogrodzenie jest uniwersalne, odpowiadające indywidualnym wymogom, trwałe i funkcjonalne, musi być również bezpieczne. Przykładowo, brama przesuwna automatyczna WIŚNIOWSKI wyposażona jest w urządzenie sterujące wbudowane w słupek. W ten sposób automat zabezpieczono przed dostępem osób niepowołanych. Urządzenie zasilane jest napięciem 24V, posiada funkcje powolnego startu i zatrzymania. Przy furtce można zainstalować domofon lub video domofon, co również zabezpieczy posesję przed wejściem osób niepożądanych. W segmencie można również zamontować skrzynkę pocztową z obustronnym dostępem.

Wymieniliśmy tylko podstawowe cechy, jakie powinno posiadać ogrodzenie. To jednak cechy ważne, bowiem stanowić mogą cenną wskazówkę podczas dokonywania zakupu ogrodzenia oraz wpłynąć na zadowolenie z jego użytkowania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wiśniowski
#czytelnia #ogrody #wisniowski #w ogrod #plot #do zewnatrz_bud #Ogrodzenia i bramy

Więcej tematów: