newsletter reklama projekty domów forum
sobota 15 sierpnia 2020
25.03.2013r...

Nowocześnie i kolorowo

Jak urządzić mieszkanie? Przede wszystkim zgodnie z własnymi upodobaniami! Wnętrze powinno być pod każdym względem przyjazne, komfortowe i wygodne, dawać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i sprawiać, że dobrze się w nim czują.
Dlatego warto inspirować się propozycjami designerów i architektów wnętrz, jednak należy kierować się głównie indywidualnymi upodobaniami w zakresie kształtów, form, faktur i kolorów. Aby wnętrze było harmonijne, zadbajmy o to, by poszczególne, tworzące jego klimat elementy współgrały z sobą. Duże znaczenie – zwłaszcza w małych lokalach – mają drzwi.

Fot. POL-SKONE
Fot. POL-SKONE
Zarówno kształt drzwi, jak i ich kolor znacząco wpływa na kształtowanie przestrzeni. Z tego powodu musi zostać on umiejętnie dopasowany do barw ścian, podłóg i mebli. Modną obecnie tendencją w aranżacjach wnętrz jest nadawanie ścianom wyrazistości za pomocą odważnych odcieni. Pomalowanie wybranej ściany lub jej fragmentu na ulubiony intensywny kolor nadaje pomieszczeniu indywidualny charakter, zmienia jego proporcje, przyciąga uwagę. Aby uzyskać zamierzony efekt, należy przed wyborem koloru zapoznać się z pewnymi zasadami. Przede wszystkim nasycone kolory ścian są zalecane do przestronnych i jasnych pomieszczeń. Nawet wówczas istotne jest zachowanie umiaru i umiejętne tworzenie zestawień kolorystycznych. Najczęściej łączy się ze sobą jeden lub dwa nasycone odcienie z neutralną bielą lub szarością. Ponadto nie kierujmy się modą czy tym, co widzieliśmy u znajomych – wybierzmy kolory, które wpływają na nas pozytywnie, zastanówmy się też, jaki charakter planujemy nadać wnętrzu.
--
REKLAMA:
--
Aktualne trendy aranżacyjne nie narzucają ograniczeń kolorystycznych, w związku z czym mamy do dyspozycji całą paletę barw – od zachowawczych tonacji po awangardowe. Dobierając drzwi do nowoczesnej aranżacji z mocnymi barwami ścian, powinniśmy zwrócić uwagę na styl skrzydła, a także na jego wykończenie.
Fot. POL-SKONE
Fot. POL-SKONE
Prosta linia wzornicza perfekcyjnie wkomponowuje się w minimalistyczne stylizacje wnętrz, a delikatne zdobienia w postaci ryflowań przełamują ich nieco chłodny wyraz. Przy zdecydowanych odcieniach ścian najkorzystniej będą prezentowały się modele drzwi w jasnych kolorach – białym lub białego dębu, które rozjaśniając ścianę nadadzą wnętrzu lekkości i przestronności. Wrażenie to można spotęgować stosując modele z przeszkleniami. Drzwi w ciemnych odcieniach świetnie sprawdzą się w nowoczesnych stylizacjach bazujących na jasnej palecie barw. Stanowią efektowny kontrast z bielą, beżami, a także pastelami, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje elegancki charakter.

źródło: POL-SKONE

Artykuły podobne:

d