newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 6 lipca 2020
12.12.2012r...

Najlepszy moment na kupno okien

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze ceny produktów możemy uzyskać w czasie posezonowych promocji. Niejedna elegantka kupiła piękne futro na wiosnę, a niejeden kolarz-amator nabył wymarzoną szosówkę w czasie trzaskających mrozów. Nie inaczej jest z produktami budowlanymi i wyposażeniem domu, które także przecież podlegają prawom przyrody. „
Wedle tej zasady właśnie teraz jest czas na kupowanie mebli ogrodowych, ale także cegły czy materiałów dociepleniowych” – mówi Agata Amsolik, specjalistka ds. handlowych z firmy POL-BUD.

Fot. Internorm
Fot. Internorm
Dotyczy to również stolarki okiennej z PVC czy drewna bądz aluminium, której ,ze względu na warunki atmosferyczne, nie można będzie wymienić aż do wiosny. Jest to więc idealny moment aby - korzystając z zimowych obniżek - nabyć produkty z wyższej półki, na które w sezonie ciężko byłoby nam sobie pozwolić. Jedną z ciekawszych posezonowych promocji wśród producentów okien przygotowała austriacka firma Internorm, która do prawie wszystkich swoich zestawów dołoży w tym okresie trzecią szybę gratis i ramkę dystansową ISO w cenie ramki ze stali szlachetnej. Zwykłe pakiety trójszybowe znane są z lepszych właściwości izolacyjnych. Większości z nich dotyka jednak problem słabej przepuszczalności promieni słonecznych. Wykonanej ze specjalnego szkła float szyby o której mowa kłopot ten nie dotyczy – w porównaniu ze zwykłym potrójnym oszkleniem może ona obniżyć zapotrzebowanie na ciepło grzewcze o nawet 16 procent. Można dzięki temu zdecydować się na znacznie większe przeszklenia, nie powodując podwyższenia rachunków za ogrzewanie – mówi Dariusz Olszewski, specjalista ds. sprzedaży w firmie Internorm.
--
REKLAMA:
--
Fot. Internorm
Fot. Internorm
Wbrew popularnemu przekonaniu, aby odczuć działanie materiałów dociepleniowych czy okien o wysokiej izolacyjności cieplnej nie trzeba będzie czekać aż do następnej zimy. Przyniosą one ulgę i oszczędności już w czasie pierwszych upałów – dobra izolacja, dzięki której zimą oszczędzamy na ogrzewaniu, latem utrzymuje bowiem we wnętrzach przyjemny chłód, uwalniając nas od konieczności marnowania prądu na wentylatory i klimatyzację.

źródło: Internorm

Artykuły podobne:

d