Betonowe dachówki Braas

Podziel się:
Hagia Sophia w Stambule, Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Pentagon w Waszyngtonie, Panteon w Rzymie czy Opera w Sydney – wszystkie te cuda architektury łączy coś wspólnego. Nie powstałyby, gdyby nie materiał wymyślony już przez starożytnych Asyryjczyków. Beton, bo o nim mowa, służy nam do dzisiaj – nowoczesne betonowe dachówki marki Braas, zapewniają pewny dach nad głową ponad 25 milionom ludzi na całym świecie.

Fot. BrassFot. BrassBeton służy ludziom od starożytności i jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych we współczesnym budownictwie. Składa się z trzech składników: cementu, kruszywa oraz wody. Dzisiaj, w związku z rozwojem technologii, ten sprawdzony przez wieki materiał, doczekał się ulepszenia, dzięki opanowaniu przemysłowych metod produkcji cementu, a dzięki temu cały czas jest chętnie wykorzystywany w budownictwie. Produkty betonowe są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na uderzenia, działanie temperatury oraz wody - dokładnie tak jak betonowe dachówki marki Braas.

Fot. BrassFot. Brass

Betonowe dachówki Braas

Dachówki betonowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, mróz, wysokie temperatury oraz działanie promieni UV. Dodatkowo dostępne są w wielu kolorach, które pozwolą dopasować dach do każdego otoczenia. Wszystkie kolory są barwione w masie, dzięki czemu przycinane dachówki mają w całości ten sam kolor. Do wielu zalet dachówek betonowych należy również dodać ochronę akustyczną domu oraz bezproblemową eksploatację - dachówki betonowe nie wymagają konserwacji. Ponad dwa tysiące lat od wynalezienia, beton wciąż sprawdza się znakomicie we współczesnym budownictwie.
REKLAMA:

Specjalnie dobrany cement w dachówkach marki Braas czyni je wyjątkowo trwałymi – dzięki czemu przez dekady opierają się upływowi czasu wytrzymując różnego rodzaju obciążenia i naprężenia – mówi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas. Zastosowane w konstrukcji żebra wzmacniające pozwalają zmniejszyć ciężar dachówek przy jednoczesnym zwiększeniu ich wytrzymałości. Dodatkowo Braas stosuje technologię HotMelt polegającą na zabezpieczeniu od spodu dachówek specjalną żywicą. Dzięki temu dachówki są odporne na zarysowania podczas transportu.

Fot. BrassFot. Brass

Beton wczoraj i dziś

Udoskonalany przez stulecia beton zmieniał oblicze ludzkich cywilizacji. Korzystali z niego już starożytni Rzymianie. Pantenon, rzymskie mosty, termy i akwedukty - wszystkie te imponujące budowle powstały z betonu i trwają do dziś. Współcześni architekci również chętnie sięgają po ten sprawdzony materiał. Dowodem na to jest choćby najnowszy wieżowiec Manhattanu, zaprojektowany przez słynnego architekta Franka Gehrego. Oddany do użytku w 2011 roku Beekman Tower to najwyższy na zachodniej półkuli budynek mieszkalny - cały zbudowano z betonu. Dlaczego zdecydowano się na ten materiał? Po pierwsze budynek należało wpisać w stylistykę całego Manhattanu, który nazywany jest betonową dżunglą. Po drugie nowoczesny beton, którego użyto do budowy, ma znakomite właściwości: szybko się wiąże, co oszczędza czas pracy, dodatkowo jest też wydajny i wyjątkowo wytrzymały.

Odpowiedź na pytanie co łączy Rzym z Manhattanem jest prosta. Łączy je beton.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Monier
#dachy #dach #zewnatrz_bud #dachowka #monier #z beton #produkty #Pokrycia dachowe

Więcej tematów: