Edukacja zawodowa - GROHE rozwija program szkoleniowy GIVE skierowany do młodzieży, która chce związać swoją zawodową przyszłość z branżą sanitarną

Podziel się:
Ze względu na niedobór wykwalifikowanej kadry pracującej w branży sanitarnej (instalatorów, inżynierów, projektantów i wielu, wielu innych specjalności) ważniejsze niż kiedykolwiek jest dziś zaoferowanie atrakcyjnego programu szkoleniowego, który pomoże młodym ludziom zbudować fundamenty pod lepszą przyszłość. Dlatego marka GROHE, światowy potentat w dziedzinie kompletnych rozwiązań łazienkowych i armatury kuchennej, zainicjowała program GIVE, czyli: „Szkolenie i Edukacja Zawodowa Instalatorów GROHE” ("GROHE Installer Vocational Training and Education" - GIVE).

Fot. GROHEFot. GROHEFot. GROHEFot. GROHE
Na tę chwilę firma GROHE współpracuje już z ponad 30 instytucjami edukacyjnymi (zawodowe szkoły średnie i uczelnie techniczne) oferującymi szkolenia z dziedziny profesjonalnego wykonawstwa instalacji sanitarnych wraz z jej właściwym zaprojektowaniem i doborem odpowiednich urządzeń sanitarnych, zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami i technologią oferowaną przez firmę GROHE. W Polsce firma GROHE w najbliższym czasie planuje uruchomić kilkanaście dedykowanych sal szkoleniowych wraz z profesjonalnie przygotowanymi warsztatami. Obecnie funkcjonują już 3 centra szkoleniowe GROHE w szkołach (Warszawa, Olsztyn, Włocławek). Wsparciem sal i warsztatów szkoleniowych GROHE jest w pełni funkcjonalny program szkoleniowy, bazujący na wieloletnim doświadczeniu marki. Chcemy wspierać szkoły w tworzeniu jednolitego programu nauczania, z nowoczesnym sprzętem, materiałami szkoleniowymi i certyfikowanym egzaminem (teoretycznym i praktycznym), który wyznaczać będzie nowe standardy w branży sanitarnej. Wsparcie nie kończy się na szkoleniu.

- Program GIVE łączy wszystkie nasze wysiłki w obszarze kształcenia zawodowego i pomaga młodym ludziom z różnych środowisk w poprawie jakości ich życia. Oferujemy uczniom program szkoleniowo-edukacyjny, który przygotuje ich do bycia wykwalifikowanymi instalatorami i będzie wspierał ich w dalszej karierze - mówi Jonas Brennwald, Leader, LIXIL EMENA. - Oprócz inicjatyw takich jak ’LIXIL goes ZERO’ i ’Less Plastic’, w ramach których promujemy ochronę zasobów i ekologię, wymiar społeczny jest integralną częścią naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Jak sugeruje nazwa programu, "odwdzięczenie się" społeczeństwu jest dla marki GROHE niezwykle istotne.

Fot. GROHEFot. GROHEFot. GROHEFot. GROHE
- W Polsce otworzyliśmy dotychczas 3 klasy patronackie: w Warszawie, Włocławku i Olsztynie. W planach mamy otwarcie kolejnych – mówi Piotr Strzałkowski z firmy GROHE Polska, odpowiedzialny za rozwój rynku profesjonalnego oraz wdrażanie programu GIVE w Polsce. - Zależy nam na budowaniu długofalowych relacji ze szkołami i uczelniami technicznymi kształcącymi młodych inżynierów, projektantów i instalatorów poprzez realizację uzgodnionych działań, wspierających edukację uczniów oraz pozycję szkoły na rynku edukacyjnym. Dodatkowo, program GIVE umożliwia budowanie długofalowych relacji z młodymi inżynierami i instalatorami, poprzez prezentowanie, w trakcie nauki, innowacyjnej wiedzy oraz umożliwienie zapoznania się z konkretnymi produktami z portfolio marki GROHE.

Fot. GROHEFot. GROHE

Wsparcie młodych profesjonalistów w rozwoju kariery

W ramach programu GIVE firma GROHE będzie wspierać szkoły zawodowe ze specjalizacją związaną z instalacjami sanitarnymi w tworzeniu najnowocześniejszych ram szkoleniowych poprzez zapewnienie nowoczesnej infrastruktury szkoleniowej oraz dostarczanie materiałów do nauki, wraz ze wsparciem doświadczonych trenerów specjalizujących się w tej dziedzinie. Uczniowie ukończą konkretne szkolenie produktowe zaprojektowane przez firmę GROHE, udokumentowane międzynarodowym certyfikatem.

- Nasz program oferuje młodym talentom praktyczne szkolenia, które ułatwią im start w życiu zawodowym. Uczniowie zdobędą wiedzę na temat najnowszych technologii i innowacji sanitarnych. Dzięki temu, zanim rozpoczną swoją przyszłą karierę w branży wodno-kanalizacyjnej, będą już w stanie instalować, a także poddawać konserwacji produkty z naszej stale rozszerzanej oferty - mówi Christopher Penney, Leader, GIVE Program, LIXIL EMENA. - Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować nasz akredytowany na arenie międzynarodowej program szkoleniowy coraz większej liczbie uczniów szkół zawodowych o profilu instalatorskim w całym regionie EMENA, otwierając dwanaście dodatkowych obiektów szkoleniowych w 2021 roku i kolejne dwanaście w 2022 roku.
REKLAMA:

Walka z kryzysem sanitarnym

Dzięki integracji i kontynuacji programu kształcenia Dual Tech, który został zainicjowany wspólnie z niemiecką organizacją pozarządową Don Bosco Mondo, program GIVE dedykowany jest również do osób w wieku od 17 do 25 lat z Filipin oraz w Bombaju i Delhi w Indiach, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej. Celem jest pomoc w zdobyciu zawodu specjalisty ds. sanitarnych. Zapewniając młodym ludziom dostęp do szkoleń zorientowanych na potrzeby danego rynku, program GIVE oferuje absolwentom bezpieczne perspektywy na przyszłość, a także przeciwdziała niedoborowi wykwalifikowanych pracowników. W rezultacie poprawie ulegają warunki życia wielu mieszkańców z krajów rozwijających się. Eksperci przeszkoleni w zakresie techniki sanitarnej tworzą infrastrukturę odpowiadającą na podstawowe zapotrzebowanie związane z instalacjami hydrauliczno-sanitarnymi, szczególnie tam, gdzie najbardziej potrzebne są rury doprowadzające świeżą wodę, urządzenia sanitarne, środki higieny i opieka zdrowotna. Umożliwiając dostęp do podstawowych urządzeń sanitarnych, projekt przyczynia się również do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG) - w szczególności Celu 6, "Czysta woda i urządzenia sanitarne" - a także do pierwszego filaru strategii zrównoważonego rozwoju LIXIL - "Global Sanitation & Hygiene" - który ma na celu poprawę warunków życia 100 milionów ludzi poprzez inicjatywy w zakresie dostępu urządzeń sanitarnych i higieny do 2025 roku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: GROHE
#wiadomości #wnetrza #szkolenia #grohe

Więcej tematów: