newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 14 czerwca 2021
11.06.2021r...

Drzwi wejściowe z przeszkleniem – czy są bezpieczne?

Delikatne kieliszki i wazony, lusterka, na które należy wyjątkowo uważać, szybki smartfonów, pękające od silniejszego uderzenia – szkło nie bez powodu kojarzy nam się z kruchym materiałem. Z drugiej jednak strony, materiał ten jest także wykorzystywany do wznoszenia pojedynczych ścian lub nawet całych budynków, a duże przeszklenia coraz częściej zdobią nie tylko pomieszczenia biurowe czy przestrzeń publiczną, ale także nasze sypialnie, kuchnie czy domowe gabinety.
Fot. OknoPlus
Fot. OknoPlus

Innowacyjne szkło jest symbolem bezpieczeństwa, zatem nie powinniśmy obawiać się ani wielkoformatowych okien, ani drzwi wejściowych z przeszkleniem. O ile jeszcze do niedawna panowało powszechne przekonanie, że bezpieczeństwo potrafią zapewnić jedynie solidne i ciężkie skrzydła ze stali, o tyle w miarę rozwoju technologii produkcji stolarki otworowej drzwi zewnętrzne z szybą, pod względem zabezpieczenia domu przed włamaniem czy negatywnymi warunkami atmosferycznymi, w niczym nie ustępują dziś modelom jednolitym. Drzwi z panelem szklanym otwierają przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości aranżacyjne – jeśli zależy Ci nie tylko na bezpieczeństwie, ale również stylowym wykończeniu bryły domu, będą doskonałą inwestycją.

Bezpieczne szkło – wybierz drzwi zewnętrzne z szybą hartowaną

„Szklane drzwi to zaproszenie dla złodziei” – czy zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć taką opinię? Jeśli tak, to pora raz na zawsze rozprawić się z tym mitem! Przeszklenie w drzwiach zewnętrznych wcale nie musi oznaczać niższej wytrzymałości i odporności konstrukcji na uszkodzenia, a drzwi zewnętrzne z szybą mogą być równie trudne do sforsowania, co tradycyjne. „Szkło bezpieczne” to bowiem nie tylko określenie opisujące właściwości tego materiału, ale jego konkretny rodzaj wykorzystywany m.in. w przeszklonych drzwiach. OknoPlus posiada w swojej ofercie modele z bezpiecznym pakietem szybowym, którego powierzchnia została specjalnie utwardzona, co dodatkowo chroni szkło przed rozbiciem - wyjaśnia Kamil Ochojna, ekspert firmy OknoPlus. - Szkło hartowane i laminowane jest odporne nie tylko na uderzenia mechaniczne, ale i gwałtowne zmiany temperatur. Jeśli chodzi o poziom zabezpieczenia przed nieproszonymi „gośćmi”, drzwi wyposażone w nowoczesne szyby możemy stawiać na równi z modelami wykonanymi w całości z aluminium lub stali.

Fot. OknoPlus
Fot. OknoPlus

Bezpieczne przeszklenia to nie wszystko!

Choć wydawać by się mogło, że to przeszklenie w drzwiach zewnętrznych będzie stanowiło główny cel ataku złodziei, zdecydowanie nie należy lekceważyć również kwestii związanych z zabezpieczeniem całego skrzydła. Innowacyjny pakiet szybowy nie zda się na nic, jeśli włamywacze po prostu postanowią uszkodzić zamek, prawda? Warto zatem zainwestować zarówno w bezpieczne pakiety szybowe, jak i dodatkowe, specjalne systemy zabezpieczeń. Takie połączenie kompleksowo ochroni domowników oraz sprawi, że będziesz spać spokojnie, gdy pozostawisz dom bez opieki.

Pomysłowość włamywaczy nie zna granic, dlatego każdy dom zasługuje na zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych z zakresu ochrony. Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, ciężki profil PVC drzwi wejściowych z przeszkleniem Aluglass wyposażony został w stalowe zbrojenie o grubości 2 mm, a także zasuwnicę AutoLock AV3 z wyzwalaczem magnetycznym. Drzwi nowej generacji mogą być również wyposażone w 3- lub 5- punktową zasuwnicę, elektrorygiel, samozamykacz, kontaktrony czy niezawodne bolce antywyważeniowe. Interesującym, przydatnym w wielu sytuacjach rozwiązaniem, jest również specjalny czujnik magnetyczny sygnalizujący o próbie włamania, który nie tylko poinformuje Cię o zagrożeniu, ale pomoże również skutecznie odstraszyć intruzów.
Na straży Twojego domu będzie stać także zasuwnica Winkhaus z wielopunktowym ryglowaniem, którą producent drzwi zewnętrznych OknoPlus proponuje jako dodatkowy element systemu zabezpieczeń. Dzięki niej drzwi chronione są nie tylko w części środkowej, gdzie znajduje się wkładka z zamkiem, ale również na dole i górze skrzydła.

Kompleksowy system zabezpieczeń połączony z innowacyjnym pakietem szybowym sprawiają, że możesz czuć się w swoim domu naprawdę bezpiecznie oraz wybrać się w dalszą podróż bez nieustannych obaw o to, czy ktoś w tym czasie nie zdecyduje się na „niezapowiedziane odwiedziny”.

Przeszklenia kontra prywatność – czy rzeczywiście nie da się tego połączyć?

Wiele zależy od rodzaju przeszklenia w drzwiach zewnętrznych, na które się zdecydujesz. W ofercie producentów znajdują się szyby piaskowane, refleksyjne, satynowe czy barwione w masie. Każdy z tych wariantów doskonale sprawdzi się zarówno w postaci niewielkich, szklanych ornamentów, jak i sporych rozmiarów tafli stanowiących główną ozdobę wejścia naszego domu. To rozwiązanie stylowe i praktyczne zarazem – matowe wykończenie szkła pozwala ukryć przed spojrzeniami przechodniów to, co powinno zostać prywatne. Bo kto powiedział, że nowoczesny design oznacza brak intymności?

Innym sposobem dla miłośników wielkoformatowych przeszkleń na schowanie się przed światem, ale bez rezygnacji z dostępu do światła dziennego będzie zastosowanie pakietu szybowego o zmiennej przezierności. Za pomocą jednego przycisku szkło aktywne PRIVA–LITE może zmieniać swoją przezierność pod wpływem prądu i w zależności od naszych potrzeb – być w pełni transparentne lub nieprzezierne, nadal dbając o to, by we wnętrzu nie zabrakło cennych promieni słonecznych.

Fot. OknoPlus
Fot. OknoPlus

No i design – na końcu, choć wcale nie najmniej ważny!

Wiesz już, że drzwi wejściowe z przeszkleniem są bezpieczne – teraz możesz skupić się na ich wyglądzie. Stylowe szyby dostępne są w wielu interesujących wariantach, począwszy od satynowego wykończenia, przez barwienie, po finezyjne wzory powstałe np. przy wykorzystaniu metody piaskowania. W ten sposób zyskujesz nieograniczone możliwości aranżacyjne! Duże, nowoczesne przeszklenia, geometryczne aplikacje czy niewielkie okienka układające się w interesujący wzór? To od Ciebie zależy, który z wariantów wybierzesz.

Zastosowanie ozdobnych szyb i designerskiego wykończenia profili nie zmniejsza poziomu bezpieczeństwa drzwi zewnętrznych, dlatego przy podejmowaniu decyzji nie musisz ograniczać się do klasycznych rozwiązań. Aby nadać bryle domu jeszcze więcej szyku, rozważ montaż nowoczesnych drzwi aluminiowych Reveal z szybą w postaci naświetli bocznych i górnych lub z dekoracyjnym pakietem szklanym.

- Aluminiowe skrzydło Reveal stanowi przykład łączenia bezpieczeństwa oraz troski o komfort użytkowników z najwyższą estetyką wykonania - mówi Kamil Ochojna, ekspert OknoPlus. - Dopasowanie drzwi do aranżacji wnętrza i fasady domu jest możliwe dzięki pokryciu paneli specjalną okleiną o fakturze drewnopodobnej, imitującej kamień lub w dowolnym kolorze z palety RAL. Reveal to nie tylko światowy design, to także nowoczesna technologia na straży bezpieczeństwa. Naszym klientom polecamy zastosowanie wkładek patentowych klasy C, zabezpieczających przed rozwierceniem, a także dodatkowy montaż inteligentnych systemów, które pozwolą im nadzorować, kto ma dostęp do domu. Klucz RFID, klawiatura numeryczna, pilot czy czytnik linii papilarnych to tylko niektóre z obecnie dostępnych w naszej ofercie opcji - dodaje specjalista.
--
REKLAMA:
--
Oryginalne i eleganckie, ale przede wszystkim trwałe i funkcjonalne – takie są nowoczesne, przeszklenia w drzwiach wejściowych. Jeśli na stylowym wykończeniu elewacji zależy Ci równie mocno, co na bezpieczeństwie bliskich i ochronie mienia, postaw na wysokiej jakości rozwiązania wykonane z najlepszych materiałów oraz uzbrojone w innowacyjne technologie – to wszystko znajdziesz w ofercie OknoPlus.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d