newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 29 lipca 2021
10.06.2021r...

Zakątek Dąbie – nowoczesny projekt w bliskim sąsiedztwie centrum Krakowa

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął realizację projektu Zakątek Dąbie. To kolejna inwestycja dewelopera na mapie Krakowa, która zostanie wybudowana w pobliżu centrum miasta, przy ul. Bajecznej w dzielnicy Grzegórzki. Bliskość Starego Miasta, Kazimierza i Bulwarów Wiślanych sprawiają, że przyszli mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej i terenów rekreacyjnych. W projekcie zaplanowano 121 mieszkań o funkcjonalnych układach i zróżnicowanych metrażach. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 10 250 zł brutto. Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nabywców, wstępną rezerwacją jest już objętych ponad 50% lokali.
Fot. ATAL
Fot. ATAL

Najnowsza krakowska inwestycja ATAL odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów – zarówno prywatnych poszukujących mieszkań dla siebie, jak i biznesowych szukających lokum z myślą o jego wynajmie. Kompleks tworzy siedmiokondygnacyjny budynek, w którym powstanie 121 mieszkań o funkcjonalnie zaprojektowanych, zróżnicowanych i ergonomicznych wnętrzach. W ofercie są lokale o szerokiej gamie metraży – od 31,43 do 119,05 mkw. – oraz układach od jednego do pięciu pokoi. W inwestycji zaprojektowano garaż podziemny z 147 miejscami postojowymi dla samochodów (w tym miejsca tradycyjne i stanowiska na platformach). Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będą schowki i komórki lokatorskie.

Zakątek Dąbie powstaje w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji Krakowa – nieopodal centrum, z wygodnym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej, terenów zielonych i rekreacyjnych oraz w pobliżu atrakcji kulturalnych. Wszystko, co ważne przyszli lokatorzy będą mieli w najbliższej okolicy. Inwestycja została zaprojektowana z myślą o wymagających klientach, będzie się wyróżniać wysoką jakością wykonania oraz przemyślaną i nowoczesną architekturą. To czyni Zakątek Dąbie wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących nieruchomości na pierwotnym rynku w Krakowie – mówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.

Fot. ATAL
Fot. ATAL

Zakątek Dąbie to kolejna inwestycja ATAL na mapie Krakowa, którą wyróżnia unikalna lokalizacja. Projekt powstaje bowiem przy ul. Bajecznej w dzielnicy Grzegórzki, zaledwie trzy kilometry od Rynku Głównego i Kazimierza oraz nieopodal Bulwarów Wiślanych. To doskonała okolica dla osób aktywnych, którym zależy na dobrym dostępie do terenów rekreacyjnych oraz na szybkim połączeniu z innymi dzielnicami miasta. To także rejon przyciągający uwagę inwestorów poszukujących lokali z myślą o czerpaniu zysku z ich wynajmu – zakup nieruchomości w tak atrakcyjnej lokalizacja to dobrze ulokowany kapitał i gwarancja stabilnego dochodu.

Osiedle Zakątek Dąbie gabarytami budynku wpisze się w układ przestrzenny otaczającej go zabudowy mieszkaniowej, jednocześnie na jej tle projekt wyróżni się nowoczesnym charakterem, ciekawą architekturą oraz estetycznie zagospodarowanym terenem. Osiedle zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżne windy zapewnią sprawne przemieszczanie. Na uwagę zasługuje także zaplanowana z myślą o komforcie i dobrosąsiedztwie przestrzeń wspólna osiedla, wypełniona zielenią i małą architekturą.
--
REKLAMA:
--
Lokalizacja, w której realizowane jest osiedle, jest świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Budynek powstanie przy ulicy Bajecznej, niedaleko ulicy Ofiar Dąbia oraz Alei Pokoju, która stanowi jedną z głównych arterii miasta i umożliwia wygodny dojazd do centrum Krakowa zarówno komunikacją miejską jak i własnym środkiem transportu. W pobliżu są liczne tereny rekreacyjne m.in. Park Dąbie czy Smoczy Skwer, a także Park Lotników Polskich, w którym można znaleźć chwilę wytchnienia wśród zieleni lub skorzystać z ciekawej oferty edukacyjnej. W niewielkiej odległości od osiedla znajdują się liczne sklepy i punktu handlowo-usługowe. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek oświaty – niedaleko są zarówno przedszkola, jak i szkoły podstawowe.

Na krakowskie portfolio dewelopera – poza najnowszą propozycją – składa się szereg zróżnicowanych inwestycji. Na Dębnikach, przy ulicy Biskupa Albina Małysiaka, powstało wieloetapowe osiedle ATAL Kliny Zacisze, gdzie w sprzedaży są ostatnie lokale. Mieszkania o zróżnicowanym metrażu i układzie dostępne są w inwestycji ATAL Aleja Pokoju – nowoczesnym osiedlu zlokalizowanym na Czyżynach, w dobrze skomunikowanej okolicy. W ofercie są również mieszkania w prestiżowej inwestycji Apartamenty Przybyszewskiego 64, która powstaje w doskonałej lokalizacji, w niedalekiej odległości od centrum miasta. Trwa także sprzedaż przestrzeni biurowych i usługowych w ramach osiedla ATAL Residence Zabłocie – lokale powstały w zabytkowym budynku funkcjonującym dawniej jako część fabryki kosmetyków Miraculum.

Planowany termin oddania osiedla Zakątek Dąbie to II kw. 2023 roku. Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada pracownia B2 Studio.

źródło: ATAL

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d