newsletter reklama projekty domów forum
piątek 30 lipca 2021
31.05.2021r...

Rynny NIAGARA w nowej odsłonie – modernistyczna propozycja Grupy Pruszyński

Architektura już od jakiegoś czasu skupia się na minimalistycznym podejściu do przestrzeni. Proste linie i ukryte, mądrze zainstalowane systemy to w tym momencie standardy w budownictwie – nie tylko mieszkaniowym, ale również przy dużych inwestycjach.
Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński

Producenci wyrobów budowlanych pragną spełnić nie tylko oczekiwania estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne – w końcu najważniejsza jest funkcjonalność nowych rozwiązań. Właśnie pojawiły się na rynku nowe rynny kwadratowe – czym się charakteryzują?

Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński

Spójny i estetyczny dom – o tym marzy każdy świeżo upieczony inwestor. Najprostszym sposobem na zrealizowanie tego celu jest sięgnięcie po rozwiązania systemowe. Grupa Pruszyński przygotowała nowoczesny system odwadniania w charakterystycznym – kwadratowym – kształcie. Poza eleganckim wzornictwem, wykonanym z dbałością o detale, duży nacisk został nałożony na aspekt praktyczny. Orynnowanie zapewnia wieloletnią trwałość oraz jest kompatybilne w 4 różnych systemach montażu – bezokapowym, okapowym, ukrytym i gzymsowym. Rozwiązanie ukrytej rynny w elewacji wygląda bardzo innowacyjnie, jednak wymaga precyzyjnego wykonania. Ewentualne przecieki lub nieodpowiednie materiały mogą powodować zawilgocenia elewacji, które potem trudno będzie naprawić. Pamiętajmy w takim przypadku o wybranie odpowiedniego (najlepiej sprawdzonego) fachowca. Kwadratowe rynny wyróżniają się kilkoma elementami, które są niespotykane w innych systemach. Uniwersalna maskownica – to rozwiązanie, które sprawdzi się niezależnie od tego na jaki sposób montażu się zdecydujemy – wykończenie podbitką czy umieszczenie rynny na gzymsie. Z kolei złączki NIAGARA są mocowane w nietypowy sposób - zakładane są dopiero po zamocowaniu haków oraz rynien. Ułatwia to znacznie wszelkie manewry długą i nieporęczną rynną. W ofercie może nas także zaskoczyć szeroka oferta haków. Jest to spowodowane nowym rozwiązaniem, ułatwiającym mocowanie maskownicy. Do spodu haka zostały dodane specjalne blaszki („spinki”), które pozwalają na prosty i solidny montaż. Dużym zaskoczeniem z pewnością są liczne haki w ofercie. Wynika to z zastosowania elementu takiego jak spinka. Kwadratowe rynny NIAGARA są pokryte zabezpieczającą powłoką poliuretanową o grubości 50 µm i występują w dwóch kolorach: czarny (RAL 9005) i antracyt (RAL 7016).

Fot. Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński

Konserwacja to podstawa

Niezależnie od tego na jakie orynnowanie się zdecydujemy – pamiętajmy, że powinno ono być regularnie czyszczone. Usuńmy przed i po zimie liście, igliwie i inne zanieczyszczenia, które dostały się do rynien i rur spustowych. Do konserwacji możemy użyć wodę z odpowiednim detergentem (przeznaczonym do powierzchni powlekanych). Nie wolno czyścić rynien wodą pod wysokim ciśnieniem!
--
REKLAMA:
--

źródło: Blachy Pruszyński

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d