Sala konferencyjna - jak ją urządzić?

Podziel się:
Sala konferencyjna to niezbędne pomieszczenie w każdej firmie. To w niej rodzą się najlepsze pomysły, omawiamy najważniejsze kwestie i przeprowadzamy spotkania biznesowe oraz prowadzimy negocjacje. Co więcej, posiadając taką salę mamy możliwość przeprowadzania szkoleń, wideokonferencji biznesowych z partnerami z całego świata, a w obecnych czasach sala konferencyjna posłużyć nam może do spotkań z tą częścią pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki zdalnie lub z szefem, którego nie ma obecnie w biurze.

Fot. HDCFot. HDC

Od czego zacząć?

Meble do sali konferencyjnej to obok wyposażenia jeden z niezbędnych elementów. W pomieszczeniu tym będziemy przebywać niekiedy długie godziny, dlatego warto zadbać o wygodę swoją i swoich pracowników. Centralnym punktem tego typu spotkania jest stół. Do wyboru mamy kilka rodzajów stołów, podstawowe to: stół prostokątny, stół konferencyjny okrągły albo stoły w kształcie litery L lub U.

Jaki stół wybrać?

Kształt stołu może odzwierciedlać relacje między pracownikami. Okrągły stół sygnalizuje równość między uczestnikami konferencji, często wybierają go małe przedsiębiorstwa. Stoły prostokątne natomiast wybierają bardziej zhierarchizowane firmy. Najwyższy rangą uczestnik spotkania zajmuje miejsce przy najkrótszym boku. Dedykowane spotkaniom pomieszczenie możemy również urządzić tak, aby stoły były ułożone w literę U lub L. Takie rozwiązanie pozwoli w pełni zagospodarować dostępną przestrzeń, ponadto pracownicy będą mieli ze sobą znacznie lepszy kontakt przy takim rozłożeniu.

Krzesła/fotele

Krzesła w salach konferencyjnych powinny być wygodne i ergonomiczne. Czasami spędzamy tam kilka godzin, dlatego warto skupić się na tym, by po wyjściu z sali konferencyjnej nasi pracownicy nie narzekali na ból pleców lub brak wygody. Rozstaw nóg w krzesłach nie powinien być szeroki, aby można było spokojnie i bez zamieszania odejść od stołu np. w razie potrzeby skorzystania z toalety. Fotele powinny być spójne z wyglądem sali, w odpowiednim kolorze. Ważne, aby były wykonane z materiału, który łatwo czyścić, bo nie ma nic gorszego niż nieestetyczne plamy, zakłócające elegancję całego wnętrza.

Wystrój

Wnętrze sali konferencyjnej najlepiej pomalować na kolory białe, beżowe lub inne stonowane odcienie. Unikaj jaskrawych barw, te spokojne sprawdzą się znacznie lepiej. Przestrzeń będzie wyglądać elegancko, a kolor nie będzie rozpraszał pracowników. Możesz też wstawić dodatkowe meble i upiększyć całość dodając eleganckie, proste dodatki.
Jednak wybór mebli to nie wszystko. W sali konferencyjnej postaw przede wszystkim na funkcjonalność i odpowiedni sprzęt techniczny, który jest jednym z podstawowych i najważniejszych punktów aranżacji tego typu przestrzeni.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Niezwykle funkcjonalne i niezastąpione w sali konferencyjnej są rolety i żaluzje. Roleta sprawdzi się z pewnością w słoneczne dni, kiedy podczas szkolenia czy spotkań do pomieszczenia wpada zbyt dużo promieni słonecznych. Ponadto, salę konferencyjną warto również zaopatrzyć w odpowiednie oświetlenie. Należy też zadbać o dobrą wentylację. Swobodny przepływ powietrza to odpowiedni komfort pracowników i gości naszej firmy, a świeże powietrze pozwala nam lepiej myśleć i dostarcza odpowiednich warunków do kreowania nowych, świetnych pomysłów.

System wideokonferencyjny, nagłośnienie, projektory i ekrany

Sala konferencyjna powinna być również wyposażona w odpowiedni sprzęt do prowadzenia wideokonferencji. Należy inwestować raczej w sprawdzone marki i zwrócić uwagę na jakość urządzeń, aby spotkanie konferencyjne nie zostało nagle przerwane przez psujący się sprzęt.

Ważne jest również, aby salę konferencyjną zaopatrzyć w dobrej jakości projektor, ekrany oraz nagłośnienie. Właściwy dobór urządzeń pozwoli na odpowiedni kontrast i niezwykle czytelny obraz z każdego miejsca w sali. Sprawi to, że komfort pracy w firmie będzie jeszcze większy, a nasza sala konferencyjna wywrze ogromne wrażenie na pracownikach i gościach.

Fot. HDCFot. HDC
Warto też zadbać o odpowiednią ilość gniazd i łatwy dostęp do nich. Wszystko po to, aby uczestnicy mogli swobodnie podpiąć do prądu laptopa podczas pracy.

Naszą uwagę powinno również zwrócić odpowiednie nagłośnienie pomieszczenia. Duże sale konferencyjne mogą być niezwykle kłopotliwe pod względem akustycznym. Jeżeli sala jest dzielona, należy również wyposażyć ją w mikrofony sufitowe lub bezprzewodowe. Odpowiednie nagłośnienie to proces niezwykle trudny, dlatego warto skorzystać z tej i innych usług, jakie oferują firmy zajmujące się tworzeniem sal konferencyjnych. Spersonalizowany projekt, realizację oraz aplikację do kontroli sal stworzy na przykład HDCINEMA. Zespół specjalistów pracujący w takich firmach pomoże w utworzeniu przestrzeni dedykowanej konferencjom, która sprawi, że spotkania będą niezwykle przyjemne i profesjonalne. Nowoczesne realizacje sal i mnóstwo niezbędnych informacji oraz inspiracje znajdziecie na stronach przedsiębiorstw projektujących i realizujących sale.
Sprawdź szczegóły: https://hdcinema.pl/sale-konferencyjne
REKLAMA:

Sterowanie jednym ruchem?

Podczas planowania wystroju, zastanawiamy się przede wszystkim jak urządzić salę konferencyjną. Wybieramy odpowiedni stół, meble, wygodne krzesła, kolory, rolety i ogólne wyposażenie. Następnie dobieramy sprzęt wideokonferencyjny, ekrany, projektory i nagłośnienie. Ciekawym i niezwykle wygodnym sposobem jest sterowanie salami i sprzętem za pomocą ekranów dotykowych oraz tabletów. Niektóre firmy projektujące sale stworzą dla Was także odpowiednią aplikację, która pozwoli w prosty sposób zarządzać przestrzeniami.

Warto więc skorzystać z takiej opcji, ponieważ niezwykle ułatwi nam ona pracę. Pamiętajmy, aby urządzenia, z jakich korzystamy, były najwyższej jakości. To pozwoli na zaoszczędzenie stresu podczas konferencji. Sala powinna być funkcjonalna, wygodna, elegancka, profesjonalna i łatwa w zarządzaniu a przede wszystkim przyjazna osobom, które spędzają w niej mnóstwo swojego czasu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #wewnatrz_bud #wnetrza #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: