Schneider Electric i Cisco nawiązali współpracę w tworzeniu połączeń technologii operacyjnych (OT) i informatycznych (IT) w systemach zarządzania budynkami

Podziel się:
Rozwiązania dostarczają bezpieczne, skalowalne, wytrzymałe i proste w zarządzaniu sieci systemów w budynkach opartych na protokole IP, przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu łączności. Wspólne rozwiązania wspierają już efektywność operacyjną w kampusie wielu wiodących uczelni w USA.

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji oraz firma Cisco, zawiązały partnerstwo technologiczne, którego celem jest wspieranie istotnych postępów w tworzeniu standardów inteligentnych budynków. Współpracując, obie firmy opracowały, przetestowały i zatwierdziły projekty, które pomagają połączyć systemy zarządzania budynkiem z siecią Internet Protocol (IP) o bezpiecznej, skalowalnej i odpornej architekturze, która jest łatwa w zarządzaniu.

Dwóch liderów technologicznych, ale jedno najlepsze w swojej klasie rozwiązanie
Współczesne inteligentne budynki są w coraz większym stopniu zdigitalizowane i wykorzystują technologię Internetu Rzeczy (IoT), zapewniającą większą wydajność, komfort użytkowników i zwiększającą wartość budynku. Rozwiązanie firm Schneider Electric i Cisco łączy technologię informatyczną i operacyjną budynku w bezpieczne i wydajne rozwiązanie sieciowe IP. Umożliwia ono integrację istniejących układów technicznych budynków, dzięki zastosowaniu architektury IP EcoStruxure firmy Schneider Electric, sterowników IP SmartX i przełączników Cisco Industrial Ethernet.. Rozwiązanie to spełnia wymagania dotyczące gotowości systemu po wdrożeniu, oszczędzając czas i środki finansowe klientów, a jednocześnie zwiększając ich poczucie bezpieczeństwa i komfortu, wynikający z niezawodności systemu.

„Schneider Electric jest liderem w cyfrowej transformacji inteligentnych budynków dzięki technologii EcoStruxure Building, bezpiecznej i otwartej platformie, pozwalającej na bezproblemowe łączenie, zbieranie, analizowanie i działanie na danych w czasie rzeczywistym" - powiedział Kaynam Hedayat, VP Product Management Digital Energy w Schneider Electric. „To ekscytujące widzieć, jak nasze rozwiązania, w połączeniu z know-how Cisco IT, przynoszą rezultaty. Pozwala to naszym partnerom EcoXpert dostarczać najlepsze rozwiązania swoim klientom, jednocześnie pomagając im rozwijać swoją działalność, wyróżniać się i osiągać większe zyski" – uzupełnił.
REKLAMA:

Rozwiązanie Schneider Electric i Cisco sprawia, że systemy zarządzania budynkami stają się bardziej:
- Bezpieczne,
- Standaryzacja z jednym dostawcą zabezpieczeń dla sieci IT i OT,
- Identyfikacja, segmentacja i interwencje w momencie wystąpienia anomalii lub ataków cybernetycznych,
- Egzekwowanie spójnej polityki bezpieczeństwa opartej na weryfikacji tożsamości w infrastrukturze sieciowej,
- Skalowalne,
- Możliwość łatwego przejścia od małych do dużych zastosowań przy jednoczesnym zarządzaniu coraz większą ilością danych, które są stale gromadzone na potrzeby aplikacji opartych o IoT.,
- Wykorzystanie szybkiej sieci IP do zarządzania operacjami w czasie rzeczywistym,
- Elastyczne,
- Zwiększenie dostępności systemu w budynku poprzez zapewnienie, że awarie sieci nie spowodują wyłączenia podłączonych systemów,
- Szybkie i skuteczne identyfikowanie i rozwiązywanie problemów za pomocą standardowych narzędzi do diagnostyki sieciowej.

Łatwe w zarządzaniu

Obniżenie kosztów i uproszczenie zarządzania BMS dzięki jednej spójnej sieci dla systemów IT i OT
Umożliwienie technikom, nieposiadającym bogatego doświadczenia w zakresie IP, uruchomienia obiektowych przełączników ethernetowych jeszcze przed instalacją, za pomocą bezobsługowej konfiguracji Plug and Play.

Partnerstwo technologiczne w praktyce na Uniwersytecie Notre Dame

Duże kampusy – takie jak Uniwersytet Notre Dame w Indianie – to jedne z wielu instytucji, które coraz częściej wdrażają systemy zarządzania budynkami z obsługą protokołu IP w celu zwiększenia wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. „Potrzeba rozdzielenia sieci IT od sieci OT jest ważnym elementem naszego procesu decyzyjnego, aby kontynuować partnerstwo technologiczne Schneider Electric z Cisco na Uniwersytecie Notre Dame" - powiedział Whitey Reed, Dyrektor ds. Automatyki i Integracji w Havel, spółki-córki firmy EMCOR, która jest partnerem Schneider Electric na poziomie Master BMS EcoXpert™. Architektura systemu zarządzania budynkiem (BMS) wdrożona przez firmę Havel w Centrum Operacyjnym Uniwersytetu Notre Dame zawiera zintegrowany zarządzajny przełącznik Cisco IE2000 z magistralą obiektową podpiętą do serwera SmartX AS-P. Przełącznik ethernetowy jest wyposażony w protokół DHCP, dzięki czemu komunikacja w sieci BACnet pozostaje pod serwerem AS-P i uniemożliwia przesyłanie danych przez całą sieć informatyczną. Według Reeda, tego właśnie szukają dziś klienci: jednego stanowiska w budynku, które jest zgodne z najlepszymi praktykami standardów IT dla jednego statycznego adresu IP do zarządzania siecią. Pozwala to bowiem jednocześnie na szybsze przepuszczanie większej ilości danych, co zwiększa wydajność sieci dla klientów.

„Projekt wdrożony na Uniwersytecie Notre Dame rozszerzył horyzonty działania firmie Havel, która zdobyła doświadczenie zaznajamiając się z różnicami między technologią informatyczną a operacyjną" - powiedział Reed. „Rozwiązania IP w branży automatyki budynkowej są już tutaj obecne i musimy być ich częścią. Klienci doceniają fakt, że my i Schneider Electric to rozumiemy. Współpracujemy z firmą taką jak Cisco, która ma duże znaczenie w branży zabezpieczeń cybernetycznych i z pewnością bardzo pomogła naszym klientom" - dodał.

„Cisco jest pod wrażeniem współpracy z firmą Schneider Electric, która dostarcza kompleksowe rozwiązania systemów zarządzania budynkami z obsługą protokołu IP, umożliwiające bezproblemową migrację infrastruktury Uniwersytetu Notre Dame do architektury konwergentnej. Dzięki połączeniu innowacji IT firmy Cisco z innowacyjnymi rozwiązaniami OT firmy Schneider Electric, jesteśmy w stanie wdrożyć to rozwiązanie w sposób wysoce skalowalny i bezpieczny. Nasze wspólne rozwiązanie, wraz z możliwościami firmy Havel, pozwala nam spełniać, a wręcz przekraczać potrzeby Uniwersytetu w zakresie wydzielonego projektu inteligentnego budynku. To znacznie obniżają koszty operacyjne i optymalizuje zużycie energii" - powiedział Mike Austin, Senior Director, Cisco Global Partner Organization.

„To globalne porozumienie ma też bardzo realne przełożenie na polski rynek – mówi Marek Olszewski, Marketing Channel Manager MEE Cluster Global Operation i Digital Building w Schneider Electric. – „Nasi Partnerzy, czyli EcoXperci wykorzystują rozwiązania Cisco zawsze, gdy chcą stworzyć niezawodną sieć, którą zarazem łatwo jest zarządzać. Niemniej ważne dla naszych Partnerów przy budowie sieci jest to, że te systemy są również dobrze odbierane przez działy IT ich klientów” – dodaje.

Rozszerzenie programu Solution Technology Integrator (STI)

Dzięki partnerstwu, Schneider Electric i Cisco rozszerzyły swoją umowę Solution Technology Integrator (STI) na wykwalifikowanych Integratorów Systemów: Certified i Master EcoXpert™. Jako partnerzy "Cisco Select" lub partnerzy wyższego szczebla, EcoXperci Schneider Electric uzyskują dostęp do szkoleń Cisco w zakresie architektury IP i mogą korzystać z uproszczonych i obniżonych cen produktów Cisco, w tym eternetowych przełączników przemysłowych, przełączników Catalyst, oprogramowania Industrial Network Director (IND) i innych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schneider Electric
#wiadomości #eko #wspolpraca #schindler

Więcej tematów: