newsletter reklama projekty domów forum
sobota 4 lipca 2020
30.06.2020r...

Nowa linia zaokrąglonych paneli HeartFelt® w Hunter Douglas Architectural

Wielokrotnie nagradzany modułowy system filcowy do sufitów i ścian – HeartFelt® Hunter Douglas Architectural – został obecnie wzbogacony o zaokrąglone panele, co stanowi kolejną opcję dla innowacyjnych projektantów i architektów. Gama produktów HeartFelt®, która zdobyła dwie prestiżowe międzynarodowe nagrody Red Dot za innowacje: jedną w 2017 r., a drugą w 2020 r. za nowo wprowadzone panele baffle, zyskała już powszechne uznanie za elastyczność i szerokie spektrum zastosowań.
Fot. Hunter Douglas
Fot. Hunter Douglas

Nowa linia produktowa dostępna w pięciu odcieniach szarości, bazuje na zaokrąglonym panelu 40HR64 o wymiarach 40 mm szerokości i 64 mm wysokości, co pozwala na jeszcze większą swobodę projektowania. Podobnie jak wszystkie lekkie panele liniowe i baffle HeartFelt®, również panele zaokrąglone wykonane są z termoformowanych włókien PES, posiadają klasę odporności ogniowej FR B-S1, d0 i charakteryzują się doskonałymi właściwościami akustycznymi o wartości absorpcji sufit (αw) pomiędzy 0,45 a 0,70.

Fot. Hunter Douglas
Fot. Hunter Douglas
Fot. Hunter Douglas
Fot. Hunter Douglas

Pieter van Rees, Business Development Manager HeartFelt® & Linear Metal Ceilings z Hunter Douglas Architectural, powiedział, że popyt w branży napędza rozwój i poszerzanie grupy produktów HeartFelt®. „W ciągu ostatnich trzech lat popularność gamy HeartFelt® wśród architektów, specjalistów i projektantów wnętrz pokazała, jak wszechstronny jest ten materiał i jak łatwo można go zastosować w wielu różnych aranżacjach", powiedział Pieter van Rees. „Od momentu wprowadzenia linii na rynek dodaliśmy panele ścienne i baffle, a teraz z dumą prezentujemy panele zaokrąglone. Dodają one jeszcze więcej energii temu dynamicznemu i niezwykłemu systemowi paneli sufitowych i ściennych. Zaokrąglony panel doda jeszcze więcej miękkości naszym sufitowym i ściennym aplikacjom Linear HeartFelt®. Hunter Douglas Architectural jest znany z innowacyjności, nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem produktów z gamy HeartFelt® i niebawem je zaprezentujemy".

Hunter Douglas Architectural szczyci się „zielonymi” referencjami, a gama HeartFelt® posiada certyfikat C2C Bronze i jest w 100% przetwarzalna lub łatwa do ponownego użycia. Hunter Douglas Architectural jest światowym liderem w produkcji żaluzji i systemów osłon przeciwsłonecznych i jednym z czołowych producentów sufitów podwieszanych i okładzin elewacyjnych. Historia firmy sięga 1919 roku. Od prawie 50 lat Hunter Douglas produkuje elementy wykorzystywane w konstrukcji budynków dla handlu, przemysłu, administracji rządowej. Firma intensywnie współpracuje z architektami, projektantami i wykonawcami, co umożliwia maksymalne dostosowanie się do ich potrzeb. Na każdym etapie produkcji i dystrybucji produktów firma dba o minimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko. Hunter Douglas Architectural składa się ze 160 firm w ponad 100 państwach świata, zatrudnia ponad 16,5 tys. pracowników.
--
REKLAMA:
--
Główna siedziba spółki mieści się w Rotterdamie. W Polsce rozwiązania dostarczane przez firmę zostały wykorzystane m.in. na stadionach w Warszawie, na lotniskach w Gdańsku i we Wrocławiu, w wielu budynkach biurowych, użyteczności publicznej, stacjach metra i galeriach handlowych.

źródło: Hunter Douglas

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d