newsletter reklama projekty domów forum
środa 30 września 2020
12.06.2020r...

Zawory kulowe, kątowe marki CALIDO serii ERYK do podłączania kotłów jedno- i dwufunkcyjnych

Zawory Calido serii ERYK zostały zaprojektowane w firmie ARKA z myślą o podłączaniu kotłów wiszących do instalacji tak, aby zmieścić się z zaworami, filtrem i zaworem zwrotnym w małej przestrzeni pod kotłem i zachować estetykę przyłączy.
<b>Zawór ERYK 1-2 z filtrem antykamiennym i zaworem zwrotnym fot. Arka
Zawór ERYK 1-2 z filtrem antykamiennym i zaworem zwrotnym fot. Arka

Pakiet zawiera dwa zawory ½”, jeden zawór ¾” oraz jeden zawór ¾” wyposażony w filtr i zawór zwrotny (patent na wynalazek nr 230959). Oto ich cechy i zalety:

- Zawór 3/4” do c.o. wyposażony jest w filtr i zawór zwrotny, co rozwiązuje problem instalowania w ograniczonej przestrzeni montażowej kotła wiszącego, przy podłączaniu zaworu, filtra i zaworu zwrotnego (3 w 1).
- Współczynnik przepływu Kv umożliwia współpracę z kotłami o mocy do 28kW.
- Trzpień zaworu wyposażony jest w podwójne uszczelnienie jak w omawianych powyżej zaworach kulowych serii S30.
- Zawór ¾” do c.o. wyposażony jest w filtr antykamienny umieszczony w kuli, który chroni kocioł przed zanieczyszczeniami z instalacji c.o. i zapobiega powstawaniu osadu wapiennego na filtrze.
- Ten sam zawór wyposażony jest również w zawór zwrotny, co umożliwia czyszczenie filtra bez potrzeby opróżniania instalacji z wody od strony kotła. Zawór zwrotny umożliwia też pracę kotłów w kaskadzie.
- Konstrukcja dźwigni umożliwia zastosowanie klucza 10 lub 21mm do otwierania – zamykania zaworu, co jest bardzo ważne w ograniczonej przestrzeni pod kotłem.
- Korpusy zaworów zostały wykonane z mosiądzu DZR odpornego na odcynkowanie, co eliminuje konieczność niklowania i umożliwia bezpośrednie stosowanie ich do wody pitnej. Podstawowe parametry pracy: Tnom = 110°C, Pnom = 16 bar. Zawory są zgodne z normą PN-M-75002:2016-10.

Komplet zaworów Calido ERYK fot. Arka
Komplet zaworów Calido ERYK fot. Arka

Seria zaworów ERYK została poszerzona o zawór 1/2” z filtrem antykamiennym i zaworem zwrotnym do c.w.u. i c.o. (uwaga: zawór ten nie wchodzi w skład kompletu, o którym mowa powyżej, można go nabyć osobno).

Więcej informacji na stronie: https://arka-instalacje.pl/produkty-2/zawory-kulowe-eryk-do-kotlow/


--
REKLAMA:
--

źródło: Arka

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d