newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 28 września 2020
14.02.2020r...

Z pasją o technologii – pokazy montażu drzwi przesuwnych z okuciem Roto Patio Inowa

Prezentowany na żywo montaż innowacyjnych drzwi przesuwnych Smart-slide z okuciem Roto Patio Inowa wzbudzał ogromne zainteresowanie odwiedzających tegoroczne targi BUDMA. Dostępni na miejscu eksperci odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące wysokiej szczelności, regulacji i obsługi systemu. Strefę Monteriady odwiedziło w tym roku ok. 25 000 osób.
Fot. Roto
Fot. Roto
Fot. Roto
Fot. Roto

Wybór okien i drzwi tarasowych to decyzja na lata, mająca wpływ na komfort życia i przebywania w domu. Dostępne na rynku coraz nowocześniejsze rozwiązania, takie jak drzwi przesuwne z okuciem Roto Patio Inowa, zapewniają najlepsze parametry termiczne i akustyczne, wygodną i lekką obsługę oraz bezpieczeństwo antywyważeniowe.

Istotnym aspektem, mającym wpływ na szczelność stolarki jest także jej właściwy montaż. Dlatego podczas tegorocznej Monteriady na targach BUDMA, firma Roto Frank Okucia Budowlane wraz z firmami Aluplast, Soudal i Glasslift pokazała jak powinien wyglądać prawidłowy montaż drzwi przesuwnych Smart-slide z zastosowaniem odpowiednich komponentów. Podczas prezentacji krok po kroku omawiano poszczególne etapy: montaż ościeżnicy w ścianie, przeprowadzenie uszczelnienia, zakładanie skrzydła, a także technikę szklenia z wykorzystaniem manipulatora. Całość realizowana na żywo w atrakcyjny i dynamiczny sposób wzbudziła ogromne zainteresowanie profesjonalistów: producentów stolarki, architektów, wykonawców i inwestorów. Z myślą o montażystach na telebimach prezentowano zbliżenia detali i elementów technicznych okucia.

Fot. Roto
Fot. Roto
Fot. Roto
Fot. Roto

Fachowa wiedza w praktyce

Prowadzący pokaz eksperci odpowiadali na liczne pytania dotyczące samej konstrukcji i okucia Roto Patio Inowa. „System Inowa to zupełnie nowa technologia rozwiązań przesuwnych dlatego budzi tak duże zainteresowanie” – mówił Andrzej Wróblewski, doradca techniczny Roto. „Wyróżnia go nietypowy ruch zamykający, który dociska skrzydło w poprzek do profilu ościeżnicy. Specjalne rozwiązania: uszczelka na całym obwodzie skrzydła oraz punkty ryglujące także w obszarze słupka środkowego, zwiększają stopień szczelności drzwi. Konstrukcję, o maksymalnych wymiarach 2500 mm wysokości i 15000 mm, szerokości można „dozbroić” dodatkowymi punktami ryglowania, które zwiększają bezpieczeństwo i szczelność – np. w miejscach zwiększonego naporu wiatru”.

Fot. Roto
Fot. Roto
Fot. Roto
Fot. Roto

Potwierdzona niezawodność

Oglądający pokaz mogli samodzielnie testować działanie systemu po zamontowaniu. Pozytywne zaskoczenie wywoływała lekka obsługa drzwi z okuciem Roto Patio Inowa – niewymagająca wysiłku ani unoszenia. Aby otworzyć drzwi wystarczy przekręcić klamkę do góry i lekko pociągnąć. Mechanizm lekkojezdnych rolek oraz intuicyjne ułożenie klamki to ułatwienia dostosowane do możliwości dzieci czy osób starszych. Mają one wpływ na niezawodność systemu, w miejscach dużej rotacji użytkowników, jak obiekty biurowe czy hotele.

„Prezentacja na Monteriadzie kładła nacisk na aspekty praktyczne rozwiązania i techniki dobrego montażu. Obejrzenie wszystkiego na żywo, jak stosować materiały, gdzie jak co montować, daje większą pewność w pracy i wychodzi na korzyść inwestorom. Wyszkolony wykonawca to mniejsze ryzyko marnotrawstwa, błędu, krótszy czas spędzony na budowie i większa wydajność. Szczególnie montaż dużych, przesuwnych drzwi tarasowych – takich jak drzwi Smart-slide z okuciami Roto Patio Inowa warto zobaczyć w praktyce” – dodaje Andrzej Wróblewski.
--
REKLAMA:
--
Na co dzień przesuwne drzwi z okuciem Roto Patio Inowa, w profilach PVC, drewnianych i aluminium można oglądać i testować w salonie wystawowym Roto, w Warszawie, Wał Miedzeszyński 402, w godzinach 8-16.

źródło: Roto

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d