newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 28 września 2020
13.02.2020r...

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i Główny Inspektor Pracy nagrodzili zwycięzców konkursu „Buduj bezpiecznie”

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie oraz Główny Inspektor Pracy po raz pierwszy przyznali nagrody w konkursie „Buduj bezpiecznie” na szczeblu ogólnopolskim.
Konkurs „Buduj bezpiecznie” jest przeznaczony dla wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Od 2002 roku nagrody były przyznawane na poziomie Okręgowych Inspektoratów Pracy. W tym roku po raz pierwszy nagrody wręczono na poziomie centralnym. Z 16 laureatów wojewódzkiego etapu konkursu nagrodzono trzech zwycięzców: ADAMIETZ Sp. z o.o. Strzelce Opolskie - wykonawcę budynku dydaktycznego Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UMW w Olsztynie; CFE Polska Sp. z o.o. - wykonawcę budowy zespołu budynków mieszkalno-usługowych RIVERVIEW w Gdańsku oraz Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej Sp. z o.o. Sp.k. - wykonawcę budynku produkcyjno-magazynowego w miejscowości Śródka.

- Przyznawanie nagród na poziomie krajowym jest nobilitujące dla wyróżnionych. W ten sposób chcemy docenić ich starania w zakresie dbania o bezpieczeństwo pracy. Konkurs na poziomie ogólnopolskim ma na celu wywołać wymianę dobrych praktyk wśród wykonawców w zakresie przeciwdziałania wypadkom na budowach - powiedział wiceprezes ERBUD S.A. Jacek Leczkowski, który od tego roku pełni dwuletnią funkcję prezydenta Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
--
REKLAMA:
--
- Chcemy nagłaśniać praktyki wyróżnionych budów, ponieważ to przykłady do wdrożenia dla innych wykonawców, by eliminować przyczyny wypadków na budowach - powiedział Michał Wasilewski, koordynator Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. - Naszym celem jest upowszechnianie kultury bezpieczeństwa pracy. Inicjatywy takie jak konkurs „Buduj bezpiecznie” pomagają promować dobre praktyki i standardy w zakresie BHP - dodał.

Nagrody wręczył Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek. Zwycięzcy otrzymali defibrylatory najnowszej generacji z instrukcjami głosowymi w językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Nagrody ufundowały Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie oraz Schiller Polska, firma zajmująca się szkoleniami oraz dystrybucją sprzętu AED. Podczas konferencji odczytano też listy od minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg oraz od prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uroczystość odbyła się 4 lutego 2020 roku na konferencji „Buduj bezpiecznie - nadzór i prewencja na budowach” zorganizowanej na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2020 w Poznaniu.

- Działania Porozumienia to nie tylko wypracowywanie standardów BHP czy współpraca z instytucjami oraz organizacjami branżowymi, ale również wydarzenia takie jak np. ten konkurs oraz Tydzień Bezpieczeństwa, które skierowane są bezpośrednio do pracowników budów oraz firm podwykonawczych. Pracy w segmencie jest coraz więcej, a dzięki wspólnym wysiłkom poziom bezpieczeństwa wzrasta - mówi Bartosz Wiśniewski, Dyrektor Pionu BHP w Grupie ERBUD, która od tego roku sprawuje prezydencję w Porozumieniu.

źródło: ERBUD

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d