Tubądzin w Uzbekistanie umacnia swoją pozycję na rynkach wschodnich

Podziel się:
Grupa Tubądzin nieustannie poszerza zakres swoich działań. Eksportuje płytki ceramiczne do około 60 krajów na całym świecie, a jej obecność w Azji Centralnej towarzyszy głębokim przemianom architektonicznym i gospodarczym, którym podlegają stolice regionu.

Grupa Tubądzin doskonale wpisuje swoją ofertę w dynamiczny rozwój postradzieckich państw, które wraz ze zmianami ustrojowymi na początku lat 90. zaczęły tworzyć własne strategie promocji „marki narodowej”. Proces ten szczególnie widoczny jest w krajach środkowej Azji, w tym w Kazachstanie i Uzbekistanie. Kraje te, dzięki zaangażowaniu agend rządowych i prywatnych biznesów zagospodarowują coraz to większe obszary przestrzeni miejskich do tworzenia nowoczesnych centrów biznesowych, czyniąc z nich emblematy postępu, nowoczesności i rozkwitającej przedsiębiorczości.

Grupę Tubądzin reprezentował Artur Borowiecki, Area Export Manager, którego współpraca z Uzbekistanem obejmuje już prawie dekadę. Fot. TubądzinGrupę Tubądzin reprezentował Artur Borowiecki, Area Export Manager, którego współpraca z Uzbekistanem obejmuje już prawie dekadę. Fot. Tubądzin
Grupa Tubądzin jest świadkiem i aktywnym partnerem tego rozwoju, nieustannie wzmacniając swoją obecność na tamtejszych rynkach.
REKLAMA:

Głębokie przemiany miejskie objęły np. Astanę w Kazachstanie (w którym Tubądzin w czerwcu otworzył nowy salon firmowy), promowaną jako „Miasto Przyszłości” oraz Taszkent, którego centrum w 2017 r. zaczęto przekształca się w prężnie działające Taszkent City International Business Center.

Stolica, podlegająca głębokim przekształceniom architektonicznym ma pokazać przemianę Uzbekistanu w kraj zainteresowany reformami politycznymi, inwestycjami gospodarczymi, a także przyjaznymi stosunkami z resztą świata. Taszkent City to kompleks ekskluzywnych hoteli, biurowców oraz apartamentów mieszkalnych na 80 hektarach miasta.

Osobiste podtrzymywanie relacji z lokalnymi partnerami biznesowymi i budowanie ich zaufania jest jednym z priorytetów Grupy Tubądzin. Dlatego 12 listopada, świętując rocznicę uzyskania Niepodległości przez Polskę, Grupa Tubądzin była partnerem uroczystego spotkania zorganizowanego przez Ambasadę Polską w Taszkiencie, gdzie prezentowała także swoje kolekcje przeznaczone pod inwestycje. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Hyyat, a udział w nim wzięli przedstawiciele rządu Uzbekistanu, wojska oraz lokalni przedsiębiorcy. Gościem głównym spotkania był Minister Innowacyjnego Rozwoju Republiki Uzbekistanu Ibrahim Abdurahmonov. Towarzyszył mu dyrektor Izby Handlowej Adham Ikramov, a także pracownicy Ministerstwa Inwestycji i Handlu Zagranicznego

Gości osobiście podejmował Ambasador RP w Uzbekistanie, Piotr Iwaszkiewicz. Fot. TubądzinGości osobiście podejmował Ambasador RP w Uzbekistanie, Piotr Iwaszkiewicz. Fot. Tubądzin
„Nasza obecność na rynkach centralnej Azji jest koniecznością. Zapotrzebowanie na płytki ceramiczne najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie powoduje, że otwieramy kolejne salony i nawiązujemy współpracę z lokalnym biznesem i władzami, które w Uzbekistanie kładą obecnie ogromny nacisk na rozwój przedsiębiorczości. Taszkent City to właśnie symbol otwartości obecnej administracji na społeczność międzynarodową i międzynarodowy biznes. Ze względu na ogromne inwestycje w mieście Ceramika Tubądzin jest silnie obecna w stolicy Uzbekistanu ze swoją ofertą industrialną. Płytki wielkoformatowe, których Tubądzin jest pierwszym i największym polskim producentem są niezwykle pożądane w przestrzeniach biurowych, loftach, hotelach itp. Dlatego kolekcje Urban Space oraz Industrio cieszą się niezwykłym powodzeniem na lokalnym rynku” – mówi Artur Borowiecki.

Od lewej: Tomasz Kollat, kierownik referatu ds. ekonomiczno-politycznych z małżonką, Piotr Iwaszkiewicz, Ambasador RP w Uzbekistanie, Artur Borowiecki, Tubądzin. Fot. TubądzinOd lewej: Tomasz Kollat, kierownik referatu ds. ekonomiczno-politycznych z małżonką, Piotr Iwaszkiewicz, Ambasador RP w Uzbekistanie, Artur Borowiecki, Tubądzin. Fot. Tubądzin
Podczas wydarzenia goście nie tylko prowadzili rozmowy biznesowe, ale też dyskutowali o wspólnej historii, przy okazji prezentacji filmu o grupie uzbeckich motocyklistów i ich wyprawie do Polskiego Cmentarza Wojskowego w G’uzor – największej polskiej nekropolii wojennej w Uzbekistnie, na której pochowano żołnierzy należących do Armii Andersa oraz towarzyszącą im polską ludność cywilną, zmarłą na tym terenie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramika Tubądzin
#wiadomości #inwestycje #wnetrza #wspolpraca #tubadzin

Więcej tematów: