newsletter reklama projekty domów forum
środa 3 czerwca 2020
29.11.2019r...

Grzejnik łazienkowy - coś więcej niż ogrzewanie

Do pełnego relaksu podczas kąpieli lub prysznica potrzebujemy nie tylko ciepła, ale także odpowiedniego nastroju i muzyki. Zadba o to grzejnik łazienkowy, który posiada zestaw głośników i podświetlenie LED w stylu zen. Dzięki płycie promieniującej i wentylatorowi, potrafi jednocześnie ogrzewać pomieszczenie i suszyć ręczniki.
Fot. Atlantic Polska
Fot. Atlantic Polska
Grzejnik łazienkowy - coś więcej niż ogrzewanie

Grzejnik Sensium o mocy 1750W, dostępny jest w dwóch kolorach: biała perła z szarym, a także czarna perła. Wbudowano w niego:

1. Głośniki.

Możemy przesłać do nich muzykę z dowolnego urządzenia - za pomocą Bluetooth. Emitują czysty dźwięk. Dzięki kąpieli połączonej z nastrojową muzyką możemy się uspokoić i wyciszyć, a także zmniejszyć napięcie emocjonalne.

2. Podświetlenie LED.

W tylnej części urządzenia znajdziemy diody LED, które delikatnie podświetlają go w stylu zen, czym wprowadzają w łazience unikalny nastrój. Wnętrza, które zaaranżowano w tej stylistyce, charakteryzują się minimalizmem, prostymi i geometrycznymi formami, a ich dopełnieniem jest relaksujące światło.

Fot. Atlantic Polska
Fot. Atlantic Polska

Ogrzewać czy suszyć ręczniki?

Gdy na typowym grzejniku rozłożymy mokry ręcznik - będzie on utrudniał wydostawanie się ciepłego powietrza, które zostało przez urządzenie wytworzone. Łazienka nie będzie dostatecznie ogrzewana, gdyż większość energii zostanie wykorzystana jedynie do wysuszenia ręcznika.

Jednoczesne ogrzewanie i suszenie ręczników.

Aby rozwiązać ten problem opracowano 3CS system, który pozwala na jednoczesne suszenie ręczników i ogrzewanie pomieszczenia. Jest to możliwe, dzięki współpracy:

1. Płyty promieniującej z aluminium.

Płyta promieniująca o dużej powierzchni promieniowania cieplnego, która wykonana jest z lekkiego i reaktywnego aluminium, gwarantuje:
- szybkie oddawanie energii do otoczenia (wzrost temperatury)
- rozprzestrzenianie ciepła w wielu kierunkach (dotarcie do każdego zakątku w łazience)
- odczucie podobne do promieniowania słonecznego
- powietrze dobrej jakości.

2. Wentylatora.

Wentylator, który produkuje duże ilości ciepła, zapewnia przy tym:
- cichą pracę - dzięki kontroli prędkości wentylatora grzejnik minimalizuje hałas do 21 dBA (tryb Quiet)
- czyste powietrze - dba o to siatkowy filtr cząsteczek stałych, wielorazowego użytku (aby go wyczyścić nie musimy zdejmować urządzenia ze ściany).

Fot. Atlantic Polska
Fot. Atlantic Polska

Praca z pełną mocą.

Grzejnik łazienkowy z oferty Atlantic Polska może pracować z maksymalną mocą w czasie od 5 min. do 2 godz., po czym samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Dzięki temu szybko:
- dogrzejemy łazienkę (przygotujemy ją na prysznic lub kąpiel)
- wysuszymy ręczniki kąpielowe, bieliznę czy szlafrok.
Funkcja 24h/auto załącza tryb pracy z pełną mocą - automatycznie co 24 godziny. Dlatego każdego dnia tygodnia, o tej samej porze, możemy przygotować łazienkę na kąpiel lub wysuszyć ręczniki.
--
REKLAMA:
--

Sterowanie.

1. Aplikacja mobilna.
Możemy na telefonie czy tablecie wyświetlać zużycie energii czy kwotę zaoszczędzoną na ogrzewaniu.
2. Czujniki.
Dzięki czujnikom ruchu i światła grzejnik "wie" czy ktoś jest w domu, a także jaka jest pora dnia. Z kolei czujnik otwartego okna przekaże mu informację o wietrzeniu. Dzięki nim urządzenie dostosuje swoją pracę do zmieniających się okoliczności.

Grzejnik posiada wieszak, który umożliwia wygodne suszenie ręczników kąpielowych lub bielizny. Funkcja auto-diagnostyka, w wypadku ewentualnej usterki, wyświetli informację o niej. Natomiast dzięki blokadzie ustawień termostatu będziemy mieć pewność, że dziecko nie zmieni żadnych ustawień.

źródło: Atlantic Polska

Artykuły podobne:

d