newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 4 czerwca 2020
08.11.2019r...

Jak zorganizować miejsca do przechowywania ubrań?

Jesień to dobry czas na odświeżenie naszych szaf. Żegnamy się wtedy z letnimi ubraniami i akcesoriami, a wyciągamy głęboko schowane w szafach koce, swetry i buty ocieplane. Co może nam pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni na nasze rzeczy?
Fot. GTV
Fot. GTV

Nawet nie dysponując dużą ilością miejsca, możemy zmieścić sporo odzieży i dodatków, jeśli przestrzeń jest odpowiednio zorganizowana.

Garderoba z pomysłem

Jeśli posiadamy oddzielne pomieszczenie na garderobę, najważniejszy dla nas będzie pragmatyzm i funkcjonalność. Dużą elastyczność i komfort użytkowania zapewnią nam kosze na ubrania, wieszaki na spodnie i szuflady na obuwie z linii akcesoriów do garderoby ELITE i SMART od GTV. W skład linii SMART dodatkowo wchodzi również przydatny wieszak na paski i krawaty.

Fot. GTV
Fot. GTV
Fot. GTV
Fot. GTV

Garderoba otwarta

Jednym z najistotniejszych czynników przy planowaniu garderoby otwartej jest jej skomponowanie z wystrojem pomieszczenia. Akcesoria zarówno ELITE, jak i SMART są dostępne w klasycznej bieli i modnym antracycie i dopasowane do czterech szerokości szaf: 600, 700, 800 i 900 mm. Prowadnice z funkcją cichego domknięcia i pełnego wysuwu zapewniają maksymalnie komfortowe użytkowanie.

Pantograf

Najlepszym rozwiązaniem w temacie jesiennych porządków może okazać się pantograf z podnośnikiem olejowym. Na wiosnę odwieszamy na niego zimowe płaszcze, a jesienią letnie ubrania. Dzięki temu nie gniotą się i nie zabierają nam cennego miejsca.

Fot. GTV
Fot. GTV

Szuflada z siedziskiem

Rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej garderobie, jest głęboka szuflada z siedziskiem, którą możemy przeznaczyć na przechowywanie cięższych rzeczy. Zamontowany w niej podnośnik z amortyzatorem PD-GAMB ułatwi użytkowanie, a montaż szuflady na prowadnicy H53 zagwarantuje wytrzymałość na obciążenie nawet do 100 kg.

Sprytne schowki

Sprytnym sposobem na schowanie pościeli, poduszek i koców jest wybór łóżka z szufladami. Te umieszczone na prowadnicy H53 lub Versalite Plus z cichym domykiem i pełnym wysuwem gwarantują komfortowe użytkowanie, wpływając na funkcjonalność mebla.

Fot. GTV
Fot. GTV
Fot. GTV
Fot. GTV

Przestrzeń odzyskana

Nieocenionym sposobem na przechowywanie rzeczy o różnych gabarytach: ubrań, torebek, walizek, sprzętu sportowego jest montaż drzwi przesuwnych. Dla zwolenników designerskich rozwiązań, ceniących sobie elegancję proponujemy ultracienki system MOVENA do szkła i lustra – to ostatnie optycznie powiększy przestrzeń.
--
REKLAMA:
--

Klimatyczne drzwi przesuwne

Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu zawartość szaf czy wnęk, możemy postawić na szklane drzwi zbudowane na systemie ramowym NERO czy NOVO S. Wybranie listew w kolorze czarnym pozwoli nam stworzyć wyjątkowy klimat.

źródło: GTV

Artykuły podobne:

d