newsletter reklama projekty domów forum
środa 3 czerwca 2020
08.11.2019r...

V edycja raportu „Barometr zdrowych domów"

Aż jedna trzecia wszystkich dzieci w Europie mieszka dzisiaj w domach, których stan techniczny może wywierać negatywny wpływ na ich zdrowie. W Polsce problem ten dotyka ponad 1,5 mln dzieci.1/4 zgonów dzieci przed 5 rokiem życia jest spowodowana przez skażone środowisko. Tymczasem, aż 36 polskich miast znalazło się w rankingu WHO 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w UE. Problem „chorych budynków", w Europie i Polsce jest poważny i przekłada się na życie obecnych i przyszłych pokoleń, a także na gospodarkę. Wyzwaniem jest również styl życia współczesnego pokolenia nazywanego „The Indoor Generation".
Fot. Velux
Fot. Velux

Eksperci będą dyskutować o tym jak powinny zmieniać się nasze domy, aby dzieci mogły w nich dorastać w zdrowych warunkach. Jak możemy poradzić sobie z wyzwaniami, przed którymi stoi pokolenie nazywane The Indoor Generation? Co oznaczają zmiany w najnowszej dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) i jak przeprowadzać renowację, aby oszczędzać energię i ograniczyć smog?

Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2019 r., o godz. 10.30 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie, Przy ul. Brackiej 6/8.
--
REKLAMA:
--

Eksperci:

- dr n. med. Alicja Karney, Kierownik Oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia, Instytut Matki i Dziecka,
- Kamil Wyszkowski, Representative/President of the Board Global Compact Network Poland,
- dr inż. Szymon Firląg, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Przedstawiciel na Polskę „Buildings Performance Institute Europe",
- Jacek Siwiński, Prezes VELUX Polska.

źródło: Velux

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d