newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 28 września 2020
30.10.2019r...

Umywalka nie musi być biała!

Biała umywalka i srebrna bateria – to klasyczne połączenie, które idealnie wtapia się w tło każdej łazienki. A gdyby tak przełamać schemat i wprowadzić do niego nieco życia? Butelkowa zieleń, różowe złoto, matowa czerń czy dostojny marmur – trendy w umywalkach dają nam obecnie nieograniczoną liczbę możliwości.
Białe umywalki jeszcze długo nie zwolnią swojej pozycji lidera wśród najpopularniejszych wyborów Polaków. Coraz częściej decydujemy się jednak na bardziej odważne rozwiązania. Szczególnie efektownie prezentują się umywalki nablatowe, które zaskakują nie tylko ciekawymi kolorami, ale także kształtami.

Misy umywalkowe mogą przybierać najróżniejsze formy – od owalnych, przez kwadratowe czy prostokątne aż po zupełnie nietypowe kształty. Ich wyjątkowy charakter podkreślają dodatkowo baterie, np. w kolorze miedzi, złota czy czerni – mówi Tomasz Pietrzycki, przedstawiciel marki Rea, mieszczącej się w białostockim CH Fasty.

Fot. Rea
Fot. Rea

Tego typu umywalki wykonane są najczęściej z ceramiki sanitarnej (chociaż zdarzają się także modele np. z hartowanego szkła), a swój niepowtarzalny wygląd zawdzięczają wierzchniej warstwie, która nadaje jej efekt finalny.

Umywalka nablatowa w intensywnym kolorze dobrze prezentuje się w nowoczesnych łazienkach – w stylu skandynawskim, loftowym czy glamour. W połączeniu z dobrej jakości blatem może stanowić najmocniejszy punkt naszej aranżacji. Szczególnie na tle neutralnej, klasycznej bazy w postaci drewna czy jasnych płytek – tłumaczy ekspert.

Fot. Rea
Fot. Rea

Wybierając tego typu umywalkę, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd. Istotne są także wymiary zewnętrzne, głębokość oraz sposób montażu i wielkość baterii. Rozważmy ponadto, czy umywalka ma nam służyć wyłącznie do mycia rąk, czy chcemy ją wykorzystywać także do szybkiego, ręcznego prania lub innych czynności. Jeśli przestrzeń nam na to pozwala, kupujmy głębsze modele, które zminimalizują ryzyko przypadkowego rozchlapywania wody.

Należy również pamiętać, że nie wszystkie kolory będą równie proste w utrzymaniu. Szczególnie na błyszczących modelach mogą zostawać zacieki, które trzeba systematycznie przecierać suchą szmatką.

Fot. Rea
Fot. Rea

Podczas zakupów zawsze warto zapytać sprzedawcę, jak w praktyce wygląda użytkowanie danej umywalki. Jeśli będzie używana sporadycznie, np. w gościnnej łazience, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w efektowny, ale bardziej wymagający model. Jeśli jednak ma służyć całej rodzinie podczas codziennej toalety, postawmy na modele łatwe w czyszczeniu, szerokie i z głęboką misą. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji funkcjonalność zawsze powinna stać na pierwszym miejscu – przekonuje specjalista z CH Fasty.
--
REKLAMA:
--
Ceny kolorowych umywalek nablatowych z ceramiki sanitarnej nie są wygórowane. Ich koszt, w zależności od modelu, waha się od 150 do 500 zł. To niewielka inwestycja, która może zupełnie odmienić wygląd naszej łazienki.

źródło: Rea

Artykuły podobne:

d