newsletter reklama projekty domów forum
piątek 5 czerwca 2020
21.04.2019r...

Awaria balkonu

Przydomowy taras jest bardzo często naszym ulubionym miejscem wypoczynku, rzecz jasna pod jednym warunkiem - musi być odpowiednio wykonany oraz zabezpieczony.
Fot. Renoplast
Fot. Renoplast

Awarie balkonów są codziennością wielu użytkowników. Jest to niezwykle niebezpieczne zjawisko, gdyż konstrukcja balkonowa jest elementem całego budynku. Destrukcje balkonów wpływają na życie i zdrowie mieszkańców, ale również osób, które przebywają w pobliżu.

Występuje ryzyko obrażeń mechanicznych (fragmenty konstrukcji spadające z wysokości) oraz zatrucia (zawilgocenie ścian wpływa na jakość powietrza wewnątrz budynku).

Fot. Renoplast
Fot. Renoplast

Pogarszający się stan posadzki najczęściej jest wynikiem błędów konstrukcyjnych, o czym świadczy degradacja użytych materiałów. Powodem awarii balkonów może być również zły wybór produktów. Niestety często stosowane są materiały, które nie powinny być używane na zewnątrz.

Fot. Renoplast
Fot. Renoplast

Przed rozpoczęciem remontu należy sprawdzić kosztu jego naprawy tak, aby wszystkie prace mogły być zrealizowane zgodnie z obraną technologią:

- naprawę konstrukcji balkonu - zabezpieczenie antykorozyjne zbrojenia, reprofilacja ubytków betonowych,
- wykonanie zabezpieczenia przeciwwodnego balkonu
- montaż odpowiedniego okapnika - zabezpieczony antykorozyjnie profil balkonowy
- warstwy wykończeniowe posadzki - rozkład dylatacji, właściwy dobór materiałów

Już na etapie samego projektu należy zadbać o odpowiednie rozwiązanie w zakresie izolacji termicznej oraz przeciwwodnej, to pozwoli uniknąć problemów w przyszłości.


Zobacz także:


--
REKLAMA:
--

źródło: MATERIAŁ PARTNERA

Artykuły podobne:

d