Przecinarki ręczne

Podziel się:
Do przecinania płytek ceramicznych można używać kilku technik i urządzeń ręcznych lub z napędem elektrycznym. Mimo znacznego rozwoju i różnorodności urządzeń eklektycznych z wykorzystaniem tarcz i frezów diamentowych oraz technologii water jet, podstawowym wyposażeniem glazurnika w dalszym ciągu pozostaje oczywiście przecinarka ręczna.



Ten typ przecinarek to najprostsze i zarazem najbardziej efektywne urządzenie wykorzystywane w codziennej pracy glazurnika. Ocenia się, że cięcie wykonywane na przecinarce ręcznej jest do 8 razy szybsze, niż w przypadku przecinarki elektrycznej. Obecnie stosowane płytki stawiają jednak coraz wyższe wymagania przed producentami tego typu narzędzi. Wyzwanie stanowić może wielkość, grubość i faktura obrabianego materiału.

TZ-1300. Fot. RubiTZ-1300. Fot. Rubi
Naprzeciwko tym wymaganiom wychodzi firma RUBI ze swoją bogatą ofertę przecinarek ręcznych. Wykonawca bez problemu wybierze odpowiedni sprzęt dla swoich potrzeb. Czynnikami rozróżniającymi przecinarki z gamy firmy RUBI będą: maksymalna długość cięcia, siła łamacza, częstotliwość podejmowanej pracy oraz możliwość zastosowania dodatkowych akcesoriów zwiększających funkcjonalność narzędzia tnącego. W poniższym tekście przedstawimy cztery profesjonalne przecinarki, spośród których można wybrać optymalny sprzęt dla najbardziej wymagających zastosowań.

Przecinarki ręczne serii TZ

Przecinarka ręczna serii TZ to całkowicie nowe działo inżynierów Rubi w dziedzinie przecinarek ręcznych do płytek ceramicznych z nigdy wcześniej nie spotykaną mocą łamacza oraz całkowicie nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Przecinarka ta dzięki temu idealnie nadaje się do cięcia najtwardszych materiałów o grubości nawet 20 mm. Połączenie materiałów najnowszej generacji oraz innowacyjnego projektu czyni model RUBI TZ najbardziej zaawansowaną przecinarkę ręczną dostępną na rynku. Maksymalna moc łamacza 1500 kG oraz nowatorski i opatentowany mechanizm łamacza umożliwia użytkownikowi pracę jedną ręką. Jest to sporym ułatwieniem przy cięciu płytek wielkoformatowych. Dzięki opatentowanemu projektowi nowej głowicy z uchwytem na nóż tnący oraz zastosowaniu łożysk tocznych gwarantowane jest idealnie gładkie i dokładne nacinanie, przy jednocześnie zwiększonej mocy łamacza. Dostępne są 4 różne wersje długości modelu TZ (850,1020, 1300 oraz 1550), dzięki którym możliwe jest cięcie płytek o długości nawet do 155 cm (prostego cięcia) lub płytki o wymiarze 110x110 cm po przekątnej.

TX-1250 MAX. Fot. RubiTX-1250 MAX. Fot. Rubi

Przecinarki ręczne serii TX-MAX

Nowością w gamie przecinarek RUBI jest profesjonalny model TX-MAX. Przecinarka ręczna TX-MAX jest przeznaczona do intensywnego cięcia wszystkich rodzajów płytek ceramicznych. Duża siła łamacza (aż do 1200 kG) pozwala przecinarkom TX-MAX również na doskonałe cięcie płytek ciągnionych. Ogromnym atutem tej przecinarki są prowadnice. Zamiast dwóch oddzielnych prowadnic po każdej stronie (jak w modelu TX-N), w TX-MAX mamy bardzo sztywne pojedyncze prowadnice o średnicy 30 mm. Mechanizm łamacza umożliwia pracę jedną ręką, ułatwiając blokowanie i odblokowywanie stopy łamacza za pomocą zapadki i systemu spustowego. System ten zwiększa wydajność pracy, zarówno przy cieńszych jak i grubszych materiałach. Nowością jest również zastosowanie plastikowej nakładki na stopkę łamacza, zapobiegającej uszkodzeniu lub zabrudzeniu jasnych lub łatwych do zarysowaniu powierzchni np. białej polerowanej porcelany. W przypadku tej przecinarki do wybory mamy trzy model – 710, 1020 oraz najdłuższy 1250 z możliwością cięcia płytek o długości do 125 cm.

TP-125 S. Fot. RubiTP-125 S. Fot. Rubi

Przecinarki ręczne z serii TP-S

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez różne rynki inżynierowie RUBI stworzyli serię jednoprowadnicowych przecinarek ręcznych TP-S, które przewidziane są do intensywnych cięć każdego rodzaju materiałów ceramicznych. Pojedyncza odporna na zużycie prowadnica zapewnia niespotykaną trwałość narzędzia. Ergonomiczna rączka z łamaczem o sile nacisku do 1000 kG pozwala na szybkie cięcie i łamanie płytek o grubości 5-20mm. Przecinarki TP-S pracują z uniwersalnym kółkiem Ø 22 mm, dzięki czemu przecinarkę można stosować do cięcia różnorodnych materiałów ceramicznych. Wszystkie powyższe cechy powodują, że przecinarka TP-S jest niezwykle łatwa w obsłudze, bardzo trwała i równocześnie stosunkowo lekka. W serii TP-S występują cztery modele – 66, 75, 102 oraz najdłuższa 125 pozwalająca przeciąć płytki o długości do 125 cm.

HIT-1200 N. Fot. RubiHIT-1200 N. Fot. Rubi

Przecinarki ręczne z serii HIT-N

Ostatnią prezentowaną przecinarką ręczną marki RUBI jest model HIT-N. Porównując ją do wcześniejszych przecinarek, HIT dysponuje najsłabszym łamaczem (800 kG), jednak w dalszym ciągu jest to wytrzymałe i precyzyjne narzędzie przeznaczone do najbardziej wymagających prac z płytkami ceramicznymi dużego formatu. Mechanizm łamacza wyposażony jest w rewolucyjny system RUBI MAGNET, który umożliwia blokowanie i odblokowywanie stopki łamacza, tak aby naciąć i rozdzielić płytkę tylko jedną ręką. Ponadto, zestaw prowadnic HIT-N zawiera łożyska toczne, które zapewniają łagodniejsze i wygodniejsze nacinanie. System podwójnych prowadnic, stalowej i chromowanej, o średnicy 20 mm, gwarantuje nie tylko wysoką odporność na zginanie, ale również lepszą widoczność linii nacinania i cięcia.. Przecinarka HIT-N występuje w dwóch modelach – 850 i 1200 z maksymalną długością cięcia 120 cm.

Zmieniający się trend na rynku płytek ceramicznych, powoduje sytuacje w której materiał z jakim zmaga się glazurnik, stawia mu nie raz niełatwe wyzwania. Płytki są co raz większych rozmiarów, zwiększa się ich twardość, a gładkie powierzchniowo płytki zastępuje się tymi z nieregularną powierzchnią. W rozwiązaniu tych oraz innych problemów z cięciem płytek ceramicznych, pomoże jedna z szerokiej gamy przecinarek ręcznych marki RUBI.

Wszystkie zaprezentowane w tekście przecinarki oraz wiele innych produktów RUBI możemy zobaczyć podczas licznych spotkań szkoleniowych na terenie całego kraju. Spotkania te mają na celu przybliżenie wykonawcom produktów oferowanych w sprzedaży. Przeszli użytkownicy mogą sprawdzić jak w praktyce sprawdzają się te narzędzia oraz skonsultować zagadnienia teoretyczne z pracownikiem RUBI. Takie doświadczanie pozwala w najefektywniejszy sposób wybrać odpowiedni sprzęt. Na pokazach prezentowane są również wszystkie nowości pojawiające się w katalogu produktów RUBI.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rubi
#sponsoring #narzedzie #maszyny #do prace_reczne #narzedzie_reczne #rubi #produkty

Więcej tematów: