newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 12 kwietnia 2021
20.11.2018r...

Ogrodzenia panelowe

Każdy z nas ceni sobie prywatność. W tym celu inwestujemy w ogrodzenie domu. Pełni ono również funkcję reprezentatywną. Obecnie na rynku możemy spotkać się z ogrodzeniami stworzonymi z różnych materiałów, np.: metalu czy drewna. Świetnym przykładem gotowych systemów ogrodzeń są ogrodzenia panelowe. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety? W poniższym artykule odpowiemy na te pytania.
Fot. Palisada.pl
Fot. Palisada.pl

Czym charakteryzują się ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe charakteryzują się ogromną łatwością w montażu i nie wymagają skomplikowanych robót. Składają się one z powtarzalnych, dopasowanych do siebie elementów. Zazwyczaj ten system ogrodzeniowy posiada wszystkie niezbędne części, takie jak: łączniki, mocowania, furtki, bramy wjazdowe itp. Dzięki swojej prostocie są bardzo uniwersalne. Do niedawna ogrodzenia panelowe były wykorzystywane do grodzenia obiektów sportowych lub większych firm. Obecnie sprawdzają się również na prywatnych posesjach mieszkalnych. Pasują szczególnie do nowoczesnych i modnych domów.

Zalety ogrodzeń panelowych

Jak już wcześniej zostało wspomniane, jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest jego łatwość w montażu. Dzięki dołączonej instrukcji, można bez problemu samodzielnie zmontować zakupiony zestaw. Nie są potrzebne do tego specjalne narzędzia. Wystarczą te ogólnodostępne. Oprócz instrukcji, w zestawie znajduje się również wykaz wszystkich jego elementów. Kolejną zaletą jest duży wybór wzorów. Gotowe płoty mogą być mocno kryte, z prześwitami lub lekkie i ażurowe. Jeśli chodzi o kolorystykę, nowoczesne trendy stawiają na naturalność. Dzięki swojej uniwersalności, system ten można montować nie tylko do słupków pochodzących z tego samego systemu, ale także takich, które już stoją na posesji. W przypadku uszkodzenia ogrodzenia, koszty naprawy są naprawdę niskie, a to duży plus. Ogrodzenia panelowe mogą być montowane z cokołem lub bez niego. Dużym udogodnieniem i ułatwieniem dla ludzi jest możliwość zakupu takiego systemu przez Internet. Wysokiej jakości ogrodzenia panelowe i inne oferuje firma https://palisada.pl/.
--
REKLAMA:
--

O czym należy pamiętać, przy zakupie ogrodzenia?

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie i upewnienie się, czy ogrodzenie nie posiada w warunkach zabudowy specjalnych kryteriów, jakim powinno ono odpowiadać. Jeśli postawimy ogrodzenie, które nie jest zgodne z podanymi przepisami i dopatrzą się tego odpowiednie organy, będziemy zmuszeni do rozbioru systemu. Ważne jest aby na linii ogrodzenia nie wystąpiły żadne media, które mogłyby utrudnić jego montaż. Wysokość planowanego ogrodzenia musi być odpowiednia. Na płocie niższym niż 1,8 m nie wolno umieszczać ostro zakończonych elementów. W przeciwnym przypadku, może ono stanowić zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Natomiast ogrodzenie wyższe niż 2,2 m wymaga zgłoszenia w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta. Należy pamiętać również o tym, aby bramy i furtki otwierały się do wnętrza działki, a nie na zewnątrz.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d