newsletter reklama projekty domów forum
środa 27 stycznia 2021
16.08.2018r...

Kategorie materacy – który wybrać?

Kupno materaca nie jest proste z jednej strony dlatego, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu, a z drugiej konkretny typ wpływa na jakość naszego snu. Warto więc znać główne kategorie materacy, by móc świadomie zdecydować się na konkretny model.
Fot. Dreams Desing
Fot. Dreams Desing

Materace sprężynowe i kieszeniowe

Podstawą materacy sprężynowych, jak sama nazwa mówi, są sprężyny, które odpowiadają za elastyczność powierzchniową produktu. Główną zaletą tego typu materaca jest jego długa żywotność. Ma on jednak również sporą wadę, bo w bardzo krótkim czasie tworzą się w nim odkształcenia, przez co obniża się komfort jego użytkowania. Innym rodzajem materaca sprężynowego jest wersja kieszeniowa. W tym modelu każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej wnęce, dzięki czemu pracują one niezależnie od siebie. Ten typ materaca ma wysoką elastyczność i świetnie sprawdza się jako model dwuosobowy. Poza tym jest przewiewny i ma właściwości rehabilitacyjne. Minusem materaca kieszeniowego jest duża podatność kieszonek na rozerwania.

Modele lateksowe i wysokoelastyczne

Lateks jest bardzo trwały i odporny na odkształcenia. Dlatego materace tego typu są wytrzymałe i mogą być użytkowane przez długi czas. Dodatkowo, charakteryzują się one wysoką elastycznością i bardzo dobrym podparciem kręgosłupa. Minusem materaca lateksowego jest niska przewiewność i możliwość reakcji alergicznych na ten materiał. Jeszcze lepsze właściwości posiada pianka wysokoelastyczna. Podobnie jak lateksy, zapewnia ona dobre podparcie dla sylwetki, a dodatkowo ma właściwości rehabilitacyjne. Poza tym jest trwała i posiada odpowiednią wentylację. Jedynym mankamentem jest nieprzyjemny zapach pianki. Przed zakupem materaca warto porównać między sobą właściwości poszczególnych modeli. Rodzaje materacy wraz z pełnym opisem dostępne są np. na: dreamsdesign.pl/oferta/materace. Dzięki ofercie online można w krótkim czasie bez wychodzenia z domu zapoznać się z cechami wszystkich dostępnych na rynku modeli.
--
REKLAMA:
--

Materac z pianki termoelastycznej

Odmianą materaca piankowego jest produkt z pianki termoelastycznej. Charakteryzuje się on wysokim poziomem elastyczności, a dodatkowo reaguje na temperaturę ciała użytkownika. Pod wpływem zmiany ciepłoty elastyczność materaca jest inna. Pianka jest antyalergicza i obecnie jest to najlepszy rodzaj materaca dostępny na rynku.

Jak widać każdy typ materaca posiada wady i zalety. Nie mniej jednak obecnie za najlepszy rodzaj materaca uznaje się ten z pianki termoelastycznej. Jest to najbardziej zaawansowana technologia, która zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa i jest w pełni ergonomiczna. Korzystanie z tego materaca z pewnością zapewni komfortowy i zdrowy sen. Przy wyborze produktu warto dodatkowo wziąć pod uwagę jego twardość oraz wymiary. Materac nie może być ani za twardy, ani za miękki i dobrze dopasowywać się do ram łóżka.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d