Sekrety inteligentnych domów

Podziel się:
Inteligentne domy to ogromna wygoda dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych, a zwłaszcza zautomatyzowanych systemów bezpieczeństwa i kontroli.

Fot. EutechFot. Eutech
Okazuje się, inteligentne domy to niedaleka przyszłość, gdyż już teraz wiele z tych systemów jest stale wykorzystywana i doskonalona. Odpowiednie systemy instalacji pozwalają na sterowanie różnymi elementami domu zapewniając otwieranie i zamykanie garażu czy bramy wjazdowej oraz sterowanie światłem i ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach domu. Innowacyjne systemy sterowania zapewniają ekonomiczne zużycie energii dzięki regulacji temperatury, wody i światła. Mieszkanie w inteligentnym domu pozwala dowolnie programować działanie różnych jego części i instalacji.

Producent innowacyjnych systemów automatycznych automatykasklep.com.pl rozwija pełen asortyment urządzeń i systemów niezbędnych do montażu inteligentnych rozwiązań w domu.

Przygotowanie infrastruktury w domu

Współcześni architekci chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania technologiczne i wykorzystują je w projektach domów. Już na etapie projektowania domu warto uwzględnić zastosowanie automatycznych rozwiązań, a następnie zlecić wykonanie dodatkowej instalacji elektrycznej. Dobrze opracowana, nowoczesna automatyka domowa daje wiele możliwości sterowania różnymi urządzeniami i systemami domowymi.

Jeśli planujemy montaż inteligentnych systemów, to już w trakcie budowy domu trzeba ułożyć dodatkowe kable. Okablowanie powinno być doprowadzone do tych miejsc, gdzie znajdą się dane urządzenia elektryczne, gniazdka i łączniki, przed otynkowaniem ścian domu i pomieszczeń technicznych.

Automatyka domowa – bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie

Instalacje montowane w inteligentnych budynkach spełniają dwa główne zadania. Jednych z nich jest informowanie na bieżąco o stanie domu poprzez inteligentny system monitoringu, a drugi ma na celu realizację zaprogramowanych działań dzięki automatycznym systemom domowym.

Automatyczne sterowanie oświetleniem

Sterowanie światłem w poszczególnym pomieszczeniach jest jednym z atutów inteligentnego domu. Okna zabezpieczone roletami zewnętrznymi lub wyposażone w elektryczne rolety czy żaluzje wewnętrzne pozwalają odpowiednio doświetlić wnętrza dzięki silnikom elektrycznym. Można je zaprogramować tak, aby zamykały się i odsłaniały o ustalonej godzinie lub dostosować do planu zajęć domowników.
REKLAMA:

Bezpieczny system kontroli

Inteligentny system sterowania budynkiem na bieżąco dostarcza informacji o warunkach atmosferycznych panujących na zewnątrz, jak również analizuje parametry wewnątrz domu. Nowoczesny monitoring domowy pozwala kontrolować zużycie energii elektrycznej i wody w danej chwili lub w konkretnej porze roku.

Inteligentne instalacje grzewcze

Najnowsze systemy grzewcze w inteligentnych budynkach dostosowują temperaturę wewnątrz domu do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Aby taki system działał niezawodnie, każdy grzejnik posiada specjalny elektrozawór, który współpracuje z nowoczesnym kotłem połączonym ze sterownikiem. Dzięki integracji w automatycznym systemie wszystkie urządzenia grzewcze współdziałają ze sobą tworząc optymalne warunki domownikom.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #eko #dom_inteligentny #Dom inteligentny

Więcej tematów: