newsletter reklama projekty domów forum
piątek 5 marca 2021
24.05.2018r...

Węże w wersji standard i wzmocnionej PREMIUM od Proline

Oferta narzędzi PROLINE do pielęgnacji ogrodu została rozszerzona o pełen asortyment węży ogrodowych. W sprzedaży dostępne są węże w wersji standard i wzmocnionej PREMIUM.
Fot. Proline
Fot. Proline
Fot. Proline
Fot. Proline

Węże ogrodowe PROLINE to produkty trzywarstwowe. Warstwa wewnętrzna i zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (PCW). W środku znajdziemy natomiast wzmocnienie z elastycznych włókien poliestrowych, tzw. oplot. Węże PROLINE są produktami przyjaznymi dla środowiska, ponieważ w składzie chemicznym zastosowanych tworzyw sztucznych nie znajdziemy kadmu, baru, ołowiu i ftalanów. Dodatkowo wysoka jakość zastosowanych materiałów praktycznie eliminuje przepuszczanie światła co skutecznie ogranicza możliwość osadzania się glonów we wnętrzu węża. Zastosowane materiały są także odporne na promieniowanie UV.

W modelu PREMIUM tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest wąż wzbogacono o dodatkowe komponenty, które poprawiają elastyczność w niskich temperaturach oraz zwiększają odporność na zginanie i skręcanie. Tym samym ponad dwukrotnie wydłużają okres użytkowania. Model PREMIUM charakteryzuje się także wysokimi parametrami roboczymi, takimi jak maksymalne ciśnienie robocze (10 bar), czy ciśnienie rozrywające (30 bar). Ciekawie prezentuje się także rozpiętość temperatur roboczych - węże PROLINE Premium mogą pracować od -25°C do +60°C. W modelach standard, parametry te wynoszą odpowiednio: 8 bar, 24 bar i -10°C do +60°C. Węże dostępne są w najbardziej rozpowszechnionych średnicach: 1/2" (szpula 20 i 30m) , 5/8" (szpula 20, 30, 50m), 3/4" (szpula 20, 30, 50m) i 1"(szpula 20, 30, 50m).
--
REKLAMA:
--
Bogatą listę nowości ogrodowych PROLINE wzbogacą w najbliższym czasie również cztery modele stojaków i wózków na węże. Dzięki ich zastosowaniu w prosty sposób można uniknąć skręcania i zaginania się węży, co wydłuża ich okres użytkowania. Łatwiejsze jest także przechowywanie, transportowanie, zwijanie i rozwijanie węży. Zarówno stojaki, jak i wózki PROLINE wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Zastosowane precyzyjne łączniki sprawiają, że mamy do czynienia z trwałą, spójną konstrukcją, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających ogrodników.

źródło: Proline

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d